Про це 24 Каналу розповів екскомандир роти батальйону "Айдар" Євген Дикий, зазначивши, що завданням для Сил оборони є проривання так званої "лінії Суровікіна".

До теми Звільнення Андріївки та стабілізація фронту: як за тиждень змінилась карта бойових дій

Проте зі скількох земляних траншей, бетонованих дотів, а вони там через кожні 5 – 10 кілометрів, а решта з'єднана мережею траншей, не складалась "лінія Суровікіна", жодні траншеї та доти самі себе не боронять.

"Все залежить від того, скільки у росіян особового складу і як цей особовий склад воює", – підкреслив екскомандир роти батальйону.

Як українські артилеристи перемогли ворога в контрбатарейній боротьбі: дивіться відео

Це вже не артилерійська дуель

Крім того, ЗСУ виносить артилерію противника. Це називається контрбатарейна боротьба або ж артилерійські дуелі.

Але наші артилеристи настільки влучно навчились працювати по артилерії росіян, що це вже перестає бути дуеллю. Це швидше можна назвати полюванням нашої арти за артою ворога. І таку кількість артсистем востаннє знищували тільки у Другу світову війну,
– наголосив Дикий.

Це дозволяє українським силам поступово зменшувати їхню перевагу в артилерії. Адже на початок наступу в окупантів порівняно із ЗСУ кількісна перевага в артилерії була у разів п'ять. Наразі ми наближаємося до паритету.

"І це відбувається завдяки тому, що у нас ніколи не було паритету по точності. Росіяни завжди лупили по площах, а ми – били по об'єктах. І чим далі, тим більше удосконалювали вміння влучати. І тому панування окупантів по артилерії фактично вже закінчилось", – впевнений Євген Дикий.

Як українські захисники ліквідують артилерію окупантів

  • На ефективне знищення артилерії окупантів також впливає збільшення кількості безпілотників, які використовує ЗСУ. За словами військового експерта Олега Жданова, аероударні підрозділи ЗСУ працюють разом з артилерією, адже дрони корегують її наведення. І це підвищує ефективність роботи гармат.
  • Крім того, потужному знищенні артилерії окупантів допомагають контрбатарейні радари разом із самохідними установками 155-го калібру, які ЗСУ надали партнери. Також підсилили міць українських захисників касетні снаряди. Саме їх використовують зокрема для ураження артилерії противника.
  • Водночас за підсумками зустрічі у форматі "Рамштайн" Україна отримає озброєння, яке підсилить нашу артилерію. Зокрема, міноборони Великої Британії надасть 300 тисяч артилерійських боєприпасів та самохідні артилерійські установки.