Про те, як змінилася ситуація на фронті протягом останнього тижня, 10 вересня – 17 вересня, читайте в матеріалі 24 Каналу. Свій огляд проводимо за даними карти DeepStateMAP.

Також цікаво По кораблю щомісяця: як Сили оборони знищують військовий флот Росії

Росіяни намагаються втримати Вербове

Піля звільнення Роботиного Сили оборони України протягом декількох тижнів намагаються розришити плацдарм свого наступу на Мелітопольському напрямку. Для цього довелося йти не лише в бік Токмака, а й рухатися по флангах.

Тож нині бої тривають на підступах до Новопрокопівки та Вербового. Українські військові мають регулярні часткові успіхи, але росіяни постійно стягують резерви, щоб стримувати наш наступ.

Як розповіли в 46 окремій аеромобільній бригаді, нині бої тривають практично на околицях Новопрокопівки. Там українські військові зайняли один з важливих опорних пунктів ворога, але росіяни досі контролюють висоти на північному сході та сході від села.

Натомість у випадку з Вербовим – тут бої тривають вже на підступах до села. Наші військові вже заходили за першу лінію оборони росіян, але не змогли там закріпитися.

Росіяни намагаються втримати Вербове та Новопрокопівку: дивіться карту

Сили оборони звільнили Андріївку

Після важких боїв на південних околицях Бахмута українські військові змогли звільнити Андріївку. Це вдалося зробити силами 3 окремої штурмової бригади та прикомандированих до неї підрозділів.

Під час звільнення села українські військові змогли також розгромити 72 мотопіхотну бригаду Росії. Сили оборони ліквідували начальника розвідки бригади, командирів трьох батальйонів і майже всю піхоту російської бригади разом з офіцерами та чисельною технікою.

Крім того, бійцям 3 штурмової бригади вдалося поповнити "обмінний фонд" внаслідок взяття в полон російських військових. Коли село вже було під контролем українських військ, а росіяни здавалися в полон, їхні "побратими" масовано обстрілювали своїх же.

Звільнення Андріївки має важливе тактичне значення. Хоча воно й зовсім невелике, через село проходить лінія залізниці, яка є опорною лінією для подальшого наступу на Бахмут. Крім того, тепер українські війська контролюють висоти на південь від міста, що дозволяє ефективніше застосовувати далекобійні засоби.

ЗСУ звільнили Андріївку: дивіться карту

Лінія фронту біля Сватового стабілізувалася

Протягом останніх місяців росіяни пробували наступати біля Сватового в напрямку Новоєгорівки. Лінія фронту біля села регулярно змінювалася, а окремі ділянки регулярно переходили з рук у руки.

Протягом минулого тижня, за даними DeepState, лінію фронту тут вдалося стабілізувати. Росіяни під час спроб наступати зазнали тут чисельних втрат і знизили темпи.

Нині така ситуація відображає загальну картину по майже всій лінії розмежування. За винятком хіба що південного флангу Бахмута й околиць Роботиного, на більшості ділянок фронт стабілізувався.

Стабілізація фронту біля Новоєгорівки: дивіться карту