Таким чином Україну готують до того, що вдарити потрібно один раз, але сильно, щоб вбити цього дракона. Другої спроби не буде. Про це 24 Каналу сказав ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак.

До теми ЗСУ готуються до свого шансу на контрнаступ: що може протиставити Росія

Україну налаштовують на перемогу

Ексспівробітник СБУ стверджує, що це зовсім не песимістичні прогнози, а навпаки – налаштування на вдалу військову операцію. Щоб українці не розраховували на те, що у разі провалу американці та європейці дадуть ще грошей, техніки, снарядів, амуніції тощо, і ми спробуємо ще раз.

Хлопці, сконцентрувалися, зібралися, усе зважили. План – позитивний, негативний, нейтральний. Обрали сценарій розвитку подій і вдарили туди, де ви вважаєте є максимально вдалим для вас і мінімально захищеним для росіян, щоб увесь їхній фронт просто розлізся на шматки, як бабусин светр,
– зауважив експерт Українського інституту майбутнього.

Так нас готують наші коучі. Ступак впевнений, що на будь-якому футбольному чемпіонаті тренери так само готують своїх спортсменів. "У вас є один шанс, вийшли, забили, або ми програли". Це налаштування на перемогу", – вважає він.

Ступак про "єдиний шанс України на вдалий контрнаступ": дивіться відео

Коли будуть найкращі умови для контрнаступу

  • Як наголосив військовий експерт Роман Світан, щоб контрнаступ ЗСУ був успішним, насамперед потрібно сформувати достатню кількість сил та засобів. Йдеться як про накопичення західної техніки, так і наявність значної кількості боєприпасів. Сюди варто додати також навченість війська.
  • Другий нюанс – погода. Важливо розуміти, якою буде синоптична ситуація упродовж місяця. Адже наступальні операції не завжди відбуваються вздовж асфальтованих доріг. Третє – бойовий потенціал ворога. Оптимальний варіант, каже Світан, починати на стадії, коли потенціал ворога перебуває на спаді.
  • "Ці три складових зійдуться десь до середини квітня. Може дещо швидше, може трішки пізніше. Це може бути початком нашого контрнаступу", – вважає Світан.