Утім, головне завдання окупантів на Донбасі не змінилося. Про це 24 Каналу розповів заступник директора Центру досліджень армії, конверсії та роззброєння Михайло Самусь.

Зауважте Подальший наступ на Бахмут та Авдіївку стає шкідливим для Росії, але Путіна не зупинити, – ISW

Завдання росіян на Донбасі не змінилося

Мовиться про наказ Путіна вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей. Російські загарбники розуміють, що їм не вдасться реалізувати це, тому прагнуть досягти бодай локального успіху на одному з напрямків. Зокрема, на Авдіївському, Бахмутському або Вугледарському.

"Ймовірно, це є завданням росіян, тому зараз вони намагатимуться до українського контрнаступу здійснити заходи щодо досягнення бодай якихось видимих успіхів", – припустив Самусь.

Як ЗСУ створюють умови для контрнаступу

Водночас українське командування абсолютно розуміє тактику та цілі ворога. Відтак, виробляє свою стратегію, яку досить успішно реалізує на Бахмутському, Авдіївському та Вугледарському напрямках.

Вона полягає у тому, щоб максимально сточити російські сили на цих напрямках й у такий спосіб створити сприятливі умови для українського контрнаступу.

Чим більше буде знищено боєздатних сил у цих районах, де противник атакує, тим легше буде українським силам здійснювати свої наступальні дії,
– пояснив заступник директора ЦДАКР.

Ситуація на Донбасі: актуальна інформація

  • Станом на ранок 28 березня найзапекліші бої ведуться поблизу Бахмута, Авдіївки та Мар'їнки. Загарбники зосереджують основні зусилля на наступі на Лиман, Бахмут, Авдіївку та Мар'їнку. Однак їхні операції не мають жодного успіху.
  • Російські загарбники перебувають у стані очікування в окупованому Маріуполі. Упродовж останніх тижнів окупанти підтягнули до міста певні резерви, але здебільшого вони перебувають на місці. До того ж росіяни певною мірою відвели свої війська з Маріупольського до Новоазовського району.
  • Водночас на кордоні Запорізької та Донецької областей в районі Розівки загарбники почали будувати лінію оборони. Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко зауважив, що це свідчить про певний хаос у лавах окупаційного війська від очікування невідомого.