На кожній з українських позицій буде додатковий контроль за дотриманням припинення вогню, повідомили в штабі Операції Об'єднаних сил.

Важливо Припинення вогню на Донбасі з 27 липня: що воно передбачає

Додатковий контроль здійснюватимуть спеціально відряджені українські військові. Більшість з них мають чималий бойовий досвід і безпосередньо займалися профільними питаннями під час участі у миротворчих місіях під егідою ООН,
– зазначили в штабі.

Там переконані, що такий крок дозволить не відволікати особовий склад від бойових завдань і попередити ймовірні провокації. Одночасно це не позбавлятиме українських воїнів можливості для самозахисту.

"Ми чітко усвідомлюємо, що на деяких ділянках лінії розмежування можуть відбутися різні провокативні дії противника з метою зірвати перемир'я", – наголосили в штабі ООС.

Крім контролерів, до військових також хочуть приставити й журналістів. Військові хочуть залучити знімальні групи українських й іноземних ЗМІ до роботи на лінії розмежування.

Нове перемир'я на Донбасі: коротко

  • Воно запрацює з 00:01 27 липня, тобто в ніч на понеділок.
  • Хоча всі попередні перемир'я були успішно зірвані бойовиками, Володимир Зеленський вважає, що це "точно має запрацювати".
  • Принциповою різницею є система покарань за зрив перемир'я. Хоча реальне покарання можуть понести лише українські воїни, адже на окупованій частині Донбасу немає правового поля.