Пресслужба ВМС ЗСУ повідомила, що тренування типу PASSEX відбулися у північно-західній частині Чорного моря. Участь у них взяли середній десантний корабель "Юрій Олефіренко"( Україна) та фрегат Auvergne (Франція).

Зауважте У Криму окупанти стріляли з корабля, який побудували на захопленому керченському заводі

Мета навчання:

  • підтримання безпеки у Чорноморському регіоні;
  • вдосконалення навченості та взаємосумісності екіпажів кораблів двох країн відповідно до стандартів НАТО.

Деталі

Особовий склад кораблів провів низку спільних тренувань. Зокрема, опрацювали ведення нічного сигналовиробництва з використанням міжнародної системи сигналів.

Також приділили увагу висвітленню морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв'язку.

Пріоритетом навчання було підвищити взаємосумісність та злагодженість дій екіпажів.

Окрім того, на борту "Юрій Олефіренко" відпрацювали тренування з надання допомоги аварійному кораблю із висадкою аварійно-рятувальної групи французького фрегата,
– мовиться у повідомленні.

У Чорному морі провели навчання / ВМС ЗСУ

США і Туреччина обговорили ситуацію у Чорному морі

  • У грудні 2021 року держсекретар США Ентоні Блінкен та очільник МЗС Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили ситуацію у Чорноморському регіоні.
  • Політики провели діалог щодо спільної підтримки заради стабільності на цій території.
  • Окрім того, Блінкен та Чавушоглу обговорили ситуацію на українському кордоні.

Загроза від Росії з моря: дивіться "Про новини"

Допис ВМС ЗСУ:

В акваторії Чорного моря кораблі Військово-Морських Сил України та Франції провели спільне тренування типу PASSEX.
У північно-західній частині Чорного моря середній десантний корабель "Юрій Олефіренко" Військово-Морських Сил ЗС України разом з фрегатом Військово-Морських Сил Французької Республіки "Auvergne" провели тренування типу "PASSEX". Метою заходу було підтримання безпеки в Чорноморському регіоні, вдосконалення навченості та взаємосумісності екіпажів кораблів двох країн відповідно до стандартів Північноатлантичного Альянсу. Окрім надводних бойових одиниць, від французької сторони, до навчань залучався корабельний транспортно-бойовий гелікоптер NH-90.
Під час відпрацювання елементів тактичного маневрування, особовим складом кораблів було проведено низку спільних тренувань, зокрема, ведення нічного сигналовиробництва з використанням міжнародної системи сигналів, висвітлення морської обстановки в районах інтенсивного цивільного судноплавства, тренування зі зв'язку тощо. Основна увага приділялась підвищенню взаємосумісності та злагодженості дій екіпажів.
Крім того, на борту "Юрій Олефіренко" було відпрацьовано тренування з надання допомоги аварійному кораблю із висадкою аварійно-рятувальної групи французького фрегата.