На зустрічі мова йшла також про стабільність в Чорноморському регіоні. Згідно із заявою прессекретаря Держдепу Неда Прайса, чиновники обговорили спільну підтримку заради стабільності на цій території.

Читайте також Столтенберг та Блінкен обговорили "незвичайну" військову активність Росії біля України

Окрім України вони також обговорили ситуацію в інших гарячих точках.

Вони також обговорили агресію Росії проти України і ситуацію у Вірменії, Азербайджані, Афганістані. Переговори будувалися на основі бесіди президента США Джо Байдена і президента Туреччини Реджепа Ердогана, що відбулася минулого місяця в Римі і стосувалася двостороннього співробітництва та інших пріоритетів, включаючи демократію і права людини,
– повідомили у заяві.

Про що говоритимуть Блінкен і Кулеба

  • 2 грудня на тлі останніх розмов про ймовірне вторгнення Росії в Україну держсеркретар США Ентоні Блінкен зустрінеться із міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та з главою МЗС Росії Сергієм Лавровим.
  • Як розповідав очільник українського МЗС, під час зустрічі вони з Блінкеном не лише обговорять наявну інформацію стосовно російських планів та намірів, але й інші важливі питання.
  • Серед тем обговорення Кулеба назвав: надсилання чітких політичних сигналів Росії на всіх рівнях; розробка санкційного пакета; поглиблення військово-технічного співробітництва з Україною.

Ситуація на кордоні і ймовірне вторгнення Росії

У листопаді 2021 року видання Bloomberg оприлюднило плани Росії щодо можливого вторгнення в Україну. У розвідки США також була інформація, що Кремль дійсно допускає вторгнення в Україну.

У Міноборони переконували, що ризик наступу Росії є щодня. Очільник українського МЗС Дмитро Кулеба попереджав про загрози у випадку масштабного вторгнення Росії. За його словами, тоді бойові дії будуть й у Чорному морі.