Засідатимуть в рамках зустрічі міністрів країн-членів ОБСЄ у Стокгольмі в Швеції. За словами представника американської сторони, зустрічі Блінкена з Кулебою і Лавровим відбудуться окремо.

До теми Матиме високу ціну, – Генсек НАТО попередив Росію про наслідки у разі агресії проти України

Перший прямий контакт

За останні кілька тижнів з'являються новини про те, що Росія може планувати вторгнення в Україну. За цей час зустріч стане першим прямим контактом між керівниками зовнішніх відомств США та Росії.

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба у фейсбуці писав, що на тлі послідовних і дедалі гірших деструктивних дій Росії на міністерській зустрічі буде про що поговорити. За його словами, Росія тисне і обмежує спеціальну моніторингову місію ОБСЄ на Донбасі, фактично блокує роботу Тристоронньої контактної групи та системно порушує Мінські угоди.

Що відомо про ймовірне вторгнення Росії

Реакція НАТО і ЄС

У Північноатлантичному альянсі, як заявляв генсек Єнс Столтенберг, уважно стежать за тим, що відбувається на кордоні Росії з Україною, зокрема, пересуванням військ держави-агресорки. Якщо буде пряма загроза для України, то принцип колективної оборони НАТО не діятиме. Міністри закордонних справ країн-членів Північноатлантичного альянсу також обговорили можливість нових санкцій проти Росії. Зокрема, у випадку, якщо Кремль атакуватиме Україну, вони готові впровадити економічні санкції при необхідності.

Через те, що у ЄС та України немає оборонного альянсу, при загостренні ситуації на Донбасі, Київ може розраховувати лише на себе. Максимум, чим може допомогти Євросоюз – політична, дипломатична, економічна та фінансова допомога.