Згідно із принципом оборони НАТО, напад на одну з країн-членів означає атаку на увесь Альянс. Столтенберг запевнив, що попри все, організація підтримує Україну.

Читайте також Путін оскаженіє: військова допомога американців наблизить Україну до стандартів НАТО

Принципи колективної оборони НАТО на Україну не поширюються, але Альянс підтримує цю країну,
– заявив генсек.

Дотепер принцип колективної оборони займає центральне місце у засновницькому договорі Альянсу від 1949 року. Його закріпили у Статті 5, яка означає, що напад на одного члена НАТО вважається нападом на усіх, а відтак усі повинні брати участь в його обороні. Вперше статтю задіяли після терористичного нападу 11 вересня у США. Альянс кілька разів використовував заходи колективної оборони. Постійні сили НАТО чергують для забезпечення безперервної колективної оборони.

Що відомо про вступ України в НАТО

  • За словами Єнса Столтенберга, наразі країни-члени НАТО не досягли консенсусу для повноправного членства України в Альянсі. Щоб увійти до НАТО, необхідно відповідати стандартам Альянсу.
  • Членства можна досягнути лише в одному випадку: якщо це рішення підтримають всі 30 країн-членів Альянсу.
  • Ще Столтенберг заявив, що НАТО уважно стежить за ситуацією на кордоні України та Росії. Організація перебуває "насторожі" і готова до будь-якого розвитку ситуації.
  • Водночас голова Ради з питань зовнішньої та оборонної політики Росії та радник Кремля Федір Лук'янов заявив, що Росія атакує Україну, якщо та приєднається до НАТО.
  • Верховний представник Європейського Союзу Жозеп Боррель раніше також заявляв, що через те, що ЄС не має оборонного альянсу з Україною, у разі загострення ситуації на Донбасі Київ може розраховувати лише на себе. Максимальна допомога Євросоюзу може бути політична, дипломатична, економічна та фінансова.