Як відомо, виникненню цунамі передувало потужне виверження підводного вулкана Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай.

Більше про це У Тихому океані сталося виверження підводного вулкана: цунамі накрило Тонга

ЗМІ повідомляють, що "велика хвиля", що виникла після виверження вулкана, затопила низку районів Нукуалофи, зокрема й зону в безпосередній близькості від королівського палацу.

Попередження про можливість виникнення цунамі після виверження було поширене для:

  • деяких районів Нової Зеландії,
  • Австралії,
  • низки островів Тихого океану.

У деяких районах на узбережжях спостерігалися хвилі заввишки до півтора метра. Крім того, метеорологічна служба Тонги попередила про зливи, раптові повені та сильні вітри на суші та в прибережних водах.

Що відомо про Тонга

Це полінезійське королівство, що займає понад 170 островів, багато з яких безлюдні. Більшість островів відомі своїми пляжами з білим піском, облямованими кораловими рифами та оточеними тропічними лісами.

За даними геологічної служби Тонга, виверження вулкана стало найбільшим з грудня 2021 року і спричинило низку невеликих цунамі, зареєстрованих біля узбережжя Тонгатапу – найбільшого острова архіпелагу.

Виверження підводного вулкана: дивіться відео

Виверження вулкана: головне

  • Вулкан Хунга-Тонга-Хунга-Хаапай вивергався протягом 8 хвилин.
  • Національне управління океанічних та атмосферних досліджень США уточнило, що радіус виверження становив 260 кілометрів.
  • Фахівець з вулканології в Університеті Окленда, професор Шейн Кронін сказав ВВС, що це одне з найпотужніших вивержень на Тонга за останні 30 років.