Учасники оборудки купували комплектуючі закордонного виробництва через комерційні структури. Згодом електротехнічні компоненти видозмінювали та видавали за свою продукцію високої якості.

Актуально Розуміють шок ситуації: в УЗ відреагували на спробу зґвалтування ілюстраторки Кушнір

Відповідну "якість" та "технологічність" запчастин підтверджували фальшивими документами й сертифікатами. Опісля компоненти встановлювали на локомотиви.

Схема призвела до збитків державі

Неякісне обладнання під час використання завдавало чимало проблем. Воно швидко зношувалося та постійно призводило до надзвичайних ситуацій на залізниці, зокрема загоряння.


Низькоякісне обладнання призводило до надзвичайних ситуацій / Фото СБУ

Корупційні дії посадовців призвели до завдання державі збитків на 1,7 мільйона гривень. Ще 1,1 мільйона гривень зловмисники планували додатково "освоїти". Цьому траншу бюджетних грошей вдалося запобігти.

Відповідний договір з постачання компонентів уже підписали. Відтак екскерівнику підприємства, яке постачало запчастини, та чинному очільнику одного з підрозділів Укрзалзіниці повідомили про підозру.


Дії посадовців призвели до завдання державі збитків / Фото СБУ

Посадовцям інкримінують привласнення та розтрату майна шляхом зловживання службовим становищем і службове підроблення. Відповідно до Кримінального кодексу, підозрюваним загрожує до 5 років ув'язнення. Невдовзі фігурантам мають обрати запобіжні заходи.

Корупція на Укрзалізниці: останні новини

  • Експосадовця філії Укрзалізниці підозрюють у завданні збитків на 9,6 мільйона гривень. Він сприяв махінаціям на тендерах із закупівлі кондиціонерів.
  • У Харкові СБУ виявила оборудку під час закупівлі спецодягу для працівників залізниці. Сума укладених договорів становить 1,7 мільйона гривень.
  • Водночас Державна аудиторська служба виявила в Укрзалізниці фінансові порушення та ризики на 61,4 мільярда гривень. Відповідна сума присутня у звіті за 2017 – 2020 роки.