Справа стосувалася довіреної особи президента Володимира Зеленського на Чернігівщині й депутата від "Слуги народу" Павла Халімона, який вимагав хабаря в ексдепутата від БПП, а нині члена партії "За майбутнє" Олега Дмитренка. Про це головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов розповів у своєму фейсбуці.

Цікаво Суд заарештував майно нардепа Юрченка, – ЗМІ

Деталі справи

Справа стосується державного підприємства "Івківці" в Чернігівській області. Раніше 5 тисяч гектарів його землі взяв в оренду Олег Дмитренко.

Павло Халімон вирішив встановити свій контроль за підприємством у липні 2020 року – незадовго до збору урожаю. Для цього на керівну посаду "просунув" керівницю власної компанії.

Олег Дмитренко, який вирощував тут свій урожай, оцінював чистий прибуток у 80 мільйонів гривень. Він заявив, що Халімон почав вимагати свою долю – 50% або 40 мільйонів гривень.

Для цього "слуга" запросив Дмитренка на зустріч. Яка, до слова, відбувалася доволі цинічно – у кабінеті помічника заступника голови ОПУ Кирила Тимошенка бізнесмена Бориса Баума.

Тож просто по сусідству з кабінетом Володимира Зеленського "слуга народу" цинічно вимагав хабаря. Сам Олег Дмитренко натомість записав розмову диктофон і передав запис у НАБУ.

Чому провалилася спецоперація

  • Юридично Верховна Рада України ще у 2019 році скасувала депутатську недоторканність, але фактично – вона досі діє за бажанням генерального прокурора. Тобто, лише він може дозволити затримувати депутата.
  • Так сталося й цього разу. Після отримання записів НАБУ домовилося з Дмитренком, аби він пообіцяв Халімону першу частку хабаря. Вони домовилися й узгодили зустріч, де мали б передати гроші.
  • Тим часом детективи НАБУ звернулися в Офіс генпрокурора, щоб отримати санкцію, аби взяти депутата "на гарячому". Після цього операція провалилася – санкцію в прокуратурі не надали, а Халімон перестав відповідати на дзвінки Дмитренка.
  • Юрій Бутусов переконаний, що в Офісі президента, очолює який колишня колега Павла Халімона по парламенту Ірина Венедіктова, просто "злили" всю інформацію депутату.
  • До слова, наступного дня поліція почала приходити з перевірками в компанії, які належать Юрію Дмитренку.

До слова Нардепи діють у власних інтересах в непублічних зверненнях, – "Схеми"

Що про це казав сам Халімон

Після виходу розслідування журналістів "Схем" у цій справі Павло Халімон дав пресконференцію наступного ж дня. На ній він розповів про "знищення корупційних схем в аграрних підприємствах".

Реальні масштаби зловживань я усвідомив, коли до мене звернувся фактичний господар підприємства, яке надавало послуги з посіву й внесення добрив – колишній нардеп Олег Дмитренко. Він запропонував мені хабар у розмірі 40 мільйонів гривень для того, щоб продовжити свою незаконну діяльність,
– заявив Халімон.

Він підтвердив, що розмова в Офісі Президента справді була, але наполіг, що це саме Дмитренко пропонував хабаря. Також депутат запевнив: одразу ж повідомив про пропозицію хабаря в поліцію. Хоча такі справи – прерогатива НАБУ.

Розмови Халімона й Дмитренка в ОПУ: дивіться відео

Розслідування журналістів "Схем" у цій справі: дивіться відео