Джерело: The Times of Israel

Самопроголошена держава Косово є першою країною з мусульманською більшістю, яка визнала Єрусалим столицею Ізраїлю. Невдовзі там планують відкрити посольство.

Читайте також Україна почала визнавати паспорти Косова: пояснення МЗС

У церемонії взяли участь ізраїльський міністр закордонних справ Габі Ашкеназі та його колега з Косова – Меліза Харадінай Стубла. Вони підписали декларацію про встановлення зв'язків.

Встановлення відносин між Ізраїлем та Косово є важливим історичним кроком, який свідчить про зміни, що відбулися в регіоні впродовж останніх місяців,
– наголосив Ашкеназі.

"Сьогодні Косово офіційно приєднується до кола країн, які прагнуть до миру та стабільності та визнають Єрусалим столицею Ізраїля", – додав він.

Зауважимо, що церемонія відбулася у режимі онлайн – у зумі. Крім цього, вона транслювалася у прямому ефірі на фейсбук-сторінці МЗС Ізраїля.

Ізраїль та Косово встановили дипломатичні відносини: дивіться відео

Міністри закордонних справ підписали 2 угоди – про встановлення дипломатичних відносин та про діяльність ізраїльського агентства міжнародного розвитку Mashav. Підписані копії документі сторони відправлять одна одній електронною поштою.

Коротко про самопроголошену державу Косово

  • У 2008 році парламент Косово в односторонньому порядку оголосив про незалежність.
  • Сербія не визнала цього акту. Косово підтримали понад 100 країн.
  • Україна не визнає незалежності Косова через те, що Сербія не визнає анексії Криму.