Яка позиція МЗС щодо Косова

Україна продовжує дотримуватися послідовної позиції щодо невизнання Косова. Про це заявив заступник міністра закордонних справ Василь Боднар, повідомляє "Європейська правда".

До речі Косово й Сербія відновлюють переговори для нормалізації відносин

Боднар наголосив, що визнання паспортів запровадили, аби унормувати режим поїздок в Україну мешканців Косова, передусім з гуманітарною метою. Політик зауважив, що дипломатичні та службові паспорти Косова не дають права на оформлення української візи та не є дійсними для в’їзду в Україну.

Щобільше, Сербія визнає більшість косовських документів і я особисто консультувався з сербськими дипломатами щодо паспортів Косово,
– наголосив Боднар.

За словами дипломата, Косово вже визнають більшість країн світу, серед яких і стратегічні партнери України – деякі країни ЄС, США, Канада. Боднар наголосив, що навіть країни, які офіційно не визнають Косова, мають там своїх представників, а Україна не має.

Що цьому передувало

Напередодні Боднар заявив, що в Україні визнаватимуть видані Косовом паспорти. Тож відтепер громадяни Косова зможуть приїжджати в Україну.

За словами дипломата, рішення працювати з паспортами Косова в МЗС прийняли у 2019 році. Наразі український посол в Албанії та посли в інших частинах світу отримали вказівки визнавати ці паспорти та не обмежувати поїздки.

Можливо, починаючи з таких невеликих кроків, ми можемо рухатись до певних результатів,
– підкреслив Боднар.

Дипломат також додав, що ситуація із Косовом не має нічого спільного із "самовизначенням" Криму. Боднар наголосив, що Косів визнали низка країн, Крим – це територія, яку Росія відібрала силою.

Крім того, заступник міністра неоднозначно висловився щодо можливого визнання Косова Україною: "Традиційно ми висловлюємося за територіальний суверенітет країн. Це наш принцип". Однак за його словами, ситуація з Косовом не проста.

Що відомо про самопроголошену державу Косово

  • Республіка Косово односторонньо відокремилася від Сербії у 2008 році.
  • У світі повноцінно не визнали незалежність території.
  • Україна, Сербія та Росія не визнали суверенітет Косово.
  • Росія за прецедентом з Косово анексувала Крим, однак, що цікаво, самопроголошену державу не визнає.
  • Україна не визнає незалежності Косова через те, що Сербія не визнає анексії Криму.