Місцеві фахівці з фонетики обіцяють пояснити через 5 років, що саме означає нявкання, муркотіння і бурчання котів. Про це повідомляє Lenta, посилаючись на Daily Mail.

Дикі коти перестають нявкати після досягнення повноліття, коли їм більше не потрібно привертати увагу своїх матерів, вимагаючи ласки і молока. Однак, після одомашнення, кішки навчилися спілкуватися з людьми, до самої смерті видаючи різні звуки.

Щоби визначити точний зміст сигналів, шведські лінгвісти запишуть звуки, що видаються 50 кішками, які живуть в різних місцях. Вчені спробують зрозуміти, як настрій тварин впливає на нявкання. Як дружелюбність, радість, грайливість, голод, роздратування, злість проявляється в звуках.

По всій видимості, кішки можуть усвідомлено змінювати інтонацію і мелодію свого нявкання, щоби донести до господаря певну думку, щоби вказати на терміновість свого повідомлення, щоби заявити про свій емоційний стан,
– заявила провідний дослідник Сюзанна Шетц.

Лундські вчені сподіваються не тільки перекладати з "котячої" на "людську" мову, а й допомогти господарям краще спілкуватися зі своїми вихованцями. Вони планують з'ясувати, що котам подобається більше. Лінгвісти також хочуть перевірити, чи відрізняються кішки з двох міст Швеції акцентом чи діалектом.

Читайте також: Вчений пояснив 6 звичок вашого кота, які дивують