Антрозоолог Джон Бредшоу в минулому році видав книгу Cat Sense, яка обіцяє читачам навчити їх дружити зі своїми пухнастими друзями.

Сайт "24" вибрав найбільш цікаві питання та відповіді вченого в галузі котів.

Чому кішки люблять сидіти в коробках?

Це питання безпеки. Коли кішка залазить в коробку, вона хоче відчувати себе в безпеці під час сну.

Вчений проводив експерименти в притулках, щоб з'ясувати, де найбільше подобається відпочивати кішкам. Виявилося, що вони люблять перевернуті ящики з отворами. Коли ж кішка почуває себе більш впевнено, вона може спати і на відкритих поверхнях. Крім того, коробки – це щось нове на території вихованця. "Інстинктивно вони досліджують щось нове", — говорить вчений.

Чому моя кішка сходить з розуму від запаху моїх ніг?

"Це пов'язано зі звичкою "з дитинства". Кошенята люблять грати з руками і ногами господарів", — говорить антрозоолог.

Кошенята зачаровані рухомими ногами і руками господарів, вони постійно грають з ними. Ця звичка і переходить у доросле життя. Також це може бути пов'язано з запахом. Адже у тварин більш розвинений нюх. Коли щось пахне не так, як вони звикли, вони напевно будуть це вивчати.

Мій кіт насправді любить мене, чи він просто намагається отримати більше їжі?

Можете зітхнути з полегшенням. "Кішки люблять своїх власників", — говорить Бредшоу. Вони проявляють свою любов двома способами – тертям голови об ногу або об ніжки меблів і облизуючи господаря. Ці знаки уваги проявляються між котами, щоб показати любов і зміцнити дружбу.

Треба пам'ятати, що коти більше прив'язуються до місця проживання, а не до людей, з якими вони живуть. "Це "спадщина" часів, коли вони були дикі. Найголовніше для пухнастих – безпечне місце, щоб відпочити", — говорить Бредшоу.

Чому моя кішка бігає по квартирі по ночах?

Коротка відповідь: тому, що вона хоче. Предком сучасної домашньої кішки був африканський дикий кіт, який в основному вів нічний спосіб життя. Домашні кішки стали досить гнучкими в графіку, але в цілому вони більше схильні подрімати вдень, а вночі розважатися.

Звідки йде муркітливий звук і що це означає?

Є три види муркотіння, один з них дуже поширений, і два інші зустрічаються рідше. Всі вони створюються м'язами голосових зв’язок. Ви чуєте звичайне муркотіння, коли ваша кішка благополучно сидить на дивані поряд з вами. У цей момент кішка не відчуває щастя.

"Емоція є вторинною", — каже Бредшоу.

"Таким чином вони говорять вам: "Перестань дивитися телевізор і зверни увагу на мене", — додає антрозоолог. Інші два типи мурчання – теж прохання. Один ви чуєте на кухні, коли кішка просить їжу. Інший - коли кішка в неприємності. Цей звук відомий ветеринарам, які рятують тварин, як правило, після аварій.

Чому моя кішка любить людей вибірково?

Кішки дуже по-різному реагують на нових людей. Одні зовсім уникають спілкування з гостями, інші навпаки – люблять вивчити всіх, хто прийшов на їх територію. Але якщо ми говоримо про пухнастих, які з радістю зустрічають одних, і явно ненавидять інших, це важче пояснити, каже вчений. Швидше за все це може бути пов'язано з минулим тварини і поганими спогадами.

"Наприклад, якщо кішка захворіла, а людина пахне певним чином в момент хвороби, вона запам'ятає цей запах. Тому тварина, почувши такий запах знову, дасть холодний прийом гостю", — каже Бредшоу.

Читайте також: Що допоможе від стресу? Спробуй генератор котячого мурчання онлайн