Подібно да ГРУ – Головного розвідувального управління Росії, ми маємо СЗР – Службу зовнішньої розвідки, це вітчизняна спецслужба, одним з керівників якої є такий собі Сергій Семочко. На тлі скандалу з нікчемною ГРУ українські журналісти зацікавилися й керівниками подібних вітчизняного відомств – й при цьому розкопали такі подробиці, що я то за голову хапався, то за серце, коли читав їхні розслідування. І от зараз хочу спочатку висновки із усього того оголосити, а потім поясню, чому до таких висновків дійшов. Так от: немає в нас вітчизняних спецслужб, немає в нас контррозвідки, немає в нас тих, хто стоїть на сторожі інтересів держави й протидіє впливу та спецопераціями агресора. Їх немає, бо всі вони, схоже, давно завербовані й перекуплені Москвою. Такий висновок сам собою напрошується, коли вивчаєш статки заступника голови Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка.

Читайте подробиці: Мільйони, паспорти РФ та 200 смертей: резонансне розслідування про керівника контррозвідки СБУ

Судіть самі, він на держслужбі заробляє 45 тисяч гривень на місяць, має родину, яка ніде не працює, не володіє жодним із бізнесі… Менше з тим, за рік ця родина купує аж три елітні будинки під Києвом. Вартість нерухомості – 8 мільйонів доларів щонайменше! Записані будинку на дружину й дочку.

Скажіть мені, де головний розвідник країни може взяти стільки грошей? Перше, що приходить в голову – корупція. Давно вже лунають закиди, що українські спецслужби "кришують" вітчизняний бізнес, "кошмарять" тих, хто відмовляється їм "відстьогувати" відсоток. І знаєте, саме в цій ситуації я був би дуже радий, якби ці звинувачення відповідали дійсності, якби незрозумілі статки заступника голови Служби зовнішньої розвідки України пояснювалися б "кришуванням" вітчизняного бізнесу. Бо це б означало, що він хоч і зловживає службовим становищем, але є нашим, українським корупціонером й окрім того, що "кошмарить" бізнес, він у вільний від цього час все ж-таки приділяє трохи уваги й безпеці нашої країни та протидії агресору.

Утім, в ситуації із Семочко все може бути набагато сумніше. Адже, його родина – вся як один – має російські паспорти і постійно курсує між Києвом та Кримом. Подвійне громадянство й російськи паспорти журналісти-розслідувачі розкопали у восьми членів родини заступника голови Служби зовнішньої розвідки України. А потому згадали, що й він сам служив до того в Ялті – то ж російські спецслужби, теоретично, мали до нього підходи й могли завербувати.

Звісно, це все домисли, жодних доказів тому немає й може я зараз кидаю тінь на чесного патріота, який усіма силами цілодобово захищає Україну – поки його рідні з незрозумілих статків купують йому три елітні будинки й регулярно мотаються в окупований Крим. Але, бачите, як у нас ситуація складається – ми розмірковуємо, ким саме може бути в нас головний розвідник країни – чи то він корупціонер, чи то зрадник Батьківщини.

Ось це і є повний провал наших вітчизняних спецслужб, ось це і є те, чого не зробив президент, коли став на посаду – він не реформував вітчизняну СБУ. Ту спецслужбу, про яку говорили, що половина з них завербовані росіянами, а друга половина заробляє собі гроші "кошмарячи" бізнес. Й найкраще вітчизняну СБУ характеризувала ситуація з Кримом, коли під час анексії тамтешні "сбушники" не те що не протидіяли окупації, вони мало не всі зрадили присязі й перешли служити росіянам. І та СБУ, яка була в Україні до 2014 року, тією самою СБУ залишилася і дотепер – там жодних змін чи реформ, ті ж людини, ті ж структури – саме тому й напрошується сумний висновок, що насправді немає в нас тих вітчизняних спецслужб. Немає контррозвідки, немає тих, хто стоїть на сторожі інтересів держави й протидіє впливу та спецопераціями агресора. Ні, красива вивіска "СБУ" – є, а захисників держави там – немає!

Читайте також: Янукович-молодший хотів влаштувати провокацію на Банковій, – СБУ