Про це перший український президент розповів у коментарі "Радіо Свобода".

Читайте також: Кравчук пояснив, чому Україна не зуміла вирішити питання Криму

"Є ціла низка кроків, які можна об’єднати в одну систему. Перше, це домогтися, як би не було важко, зустрітися на рівні російської та української влади, один на один. Те, що діється в Донбасі –​ це рука Кремля. І поки ми не домовимося з Росією –​ що ми можемо, що Росія може, що ми не можемо, ну, скажімо, про територіальну цілісність і суверенітет, ми ніколи не можемо говорити, все останнє можна обговорювати. Це один із шляхів", – підкреслює політик.

На його переконання, другим кроком у такому разі буде зміна або наповнення мінського формату іншим змістом: або перехід до будапештського формату, або залишити мінський, але наповнити його іншими можливостями.

"Думаю, формально, припинення війни на Донбасі залежить від Путіна, але він слухає Росію. Росія 150 років воює, утворилась еліта війни. У них інша філософія — у них немає людини, у них є держава", – зауважив він.

Водночас перший президент підкреслив, що українська система демократично ще не є завершеною, але тут вимальовуються потреби людини, доля людини, право людини жити, думати та творити.

"Це важко дуже переходити до цього, але ми вже ідемо цим шляхом. Росія не йде поки що, Путін це знає. Рейтинг його залежить не від економіки, а від того, яка Росія сильна, яка Росія могутня, що з Росією всі рахуються. Філософія – інша. Росія хоче бути країною особливою, і нав’язувати людям свої філософські тлумачення", – зазначає Кравчук.

Читайте також: Війна України з Росією триває уже понад 300 років, – Кравчук

Крім того, екс-український гарант переконує, що з таким сусідом в України лише один вихід – вступ у НАТО.

"Чи поверне Крим Україна? Я думаю, що поверне Крим тоді, коли Росія не зможе управляти Кримом", – додав Кравчук.