На цьому під час відкриття Всеукраїнського форуму місцевого самоврядування наголосив лідер "Самопомочі", міський голова Львова Андрій Садовий.

Політик озвучив учасникам власні думки та ідеї, як має розвиватись місцеве самоврядування в Україні. Зокрема, він вважає необхідним:
– Реформувати систему обласних і районних державних адміністрацій, які "себе вичерпали". Натомість створити невеликий офіс, який має допомагати в координації між містами і державними інституціями на рівні Києва.
– Запровадити єдиний стандарт розподілу податків між бюджетами, коли 60% податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) залишатимуться в бюджеті всіх міст, а не тільки великих, як є зараз.
– Перепідпорядкувати органам місцевого самоврядування підрозділи, які займатимуться місцевими податками і зборами.
– Та передати у підпорядкування громадам поліцію громадської безпеки.

Окрім того, на переконання Андрія Садового, держава повинна максимально сприяти співпраці міст з європейськими фундаціями. "Європейський банк реконструкції та розвитку, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація та багато інших структур сьогодні готові допомагати українським містам у вирішенні дуже важливих інфраструктурних питань – водопостачання, теплопостачання, каналізація тощо. Але дуже часто є планка на рівні Мінфіну, яка обмежує можливості міст брати кошти. Хоча разом з кредитами йдуть і гранти, і відсотки за кредитом дуже низькі, – наголосив Садовий. – Місцеве самоврядування – це той фундамент, на якому можна збудувати успішну незалежну державу. І депутати Верховної Ради, і новий уряд, який буде сформований після парламентських виборів, мають це розуміти".