Про це йдеться в репортажі "Дождя".

Герой сюжету – 34-річний випускник факультету політології та соціології Уральського університету — встиг попрацювати в газетах "Комерсант" і в газеті "Жизнь", помічником депутата, прес-секретарем мера і консультантом Міноборони з питань взаємодії зі ЗМІ. Крім того, він є зятем мера міста Лєсного.

Зараз працює випусковим редактором у газеті "Качканарський четвер", де публікує свої спогади про участь в "операції з повалення української влади в Криму" та на Донбасі.

Він зізнався, що вбивав на території донецького аеропорту українців, яких назвав фашистами. На запитання журналістки, чи він упевнений, що воював з фашистами, він відповів так:

Строго кажучи, немає. Але взагалі — так. Росіяни весь час воюють з фашистами. Наші предки, наші діди воювали з фашистами, і покоління російських людей чекало, коли нарешті буде якийсь такий же поганий ворог. Коли з'явився, ми назвали їх фашистами. Мені плювати, що вони думають на свій рахунок. Нам подобається називати їх фашистами.

За словами Гребцова, навіть його трирічний син запитував: "Тату, а ти всіх фашистів там повбивав?".

Гребцов розповів, що терористів на Донбасі навчали поводитися із ПТУРами та іншою зброєю військові інструктори з Росії.

"До нас привезли ПТУРщиків-інструкторів з Росії. Я не знаю, де їх знайшов "Моторола". Нас навчали два майори", — розповів він.


Фото: snob.ru

Його сприйняття війни та враження від бойових дій вражають цинізмом.

"Єдине гасло, з яким я зараз згодний, це те… що Україна – це шматок Росії", — вважає Гребцов.

Коли ж колеги запитали його, чи означає це те, що будь-яка країна, яка була в Радянському Союзі, має буде власністю Росії, журналіст "пожартував": "Не всі жінки, які з нами спали, хотіли з нами спати". На що друзі відповіли, що це "подібно на згвалтування".