"У Криму протягом листопада 2013 року – лютого 2014 року відбувалася консолідація проросійських сил, організовувалися незаконні збройні формування (загони "самооборони" – 24), створювалася політична та організаційна інфраструктура для окупації півострова", – відзначив експерт.

За його словами, Росія також значно активізувала розвідку на території України. "Зокрема, у другій половині 2013 року кількість польотів літаків-розвідників ЗС РФ на кордоні з Україною зросла у кілька разів порівняно з попередніми періодами", – заявив Горбулін.

Експерт також вказав на активізацію агентурної роботи на території України. "За заздалегідь підготовленим планом починаючи з 20 лютого 2014 року (ще до втечі Януковича з Києва) було організовано мітинги під сепаратистськими гаслами в Севастополі та Сімферополі, в яких провідну роль відігравали громадяни РФ. Разом з агентурою ФСБ РФ, ГРУ ГШ ЗС РФ, СЗР РФ, а також їх бойовими підрозділами для участі в цих заходах з Росії в Крим завезли громадян Росії з-поміж спортсменів, працівників охоронних фірм, колишніх військовослужбовців, які виконували роль "обурених кримчан", провокували конфлікти, всіляко намагалися дестабілізувати ситуацію", – відзначив Горбулін.

За словами експерта, збройне протистояння в Криму готувалися використати для поширення дестабілізації в східних областях, так звані "народні повстання" які, насправді, планували і здійснювали співробітники російських спецслужб.