Про це 24 каналу розповів військовий експерт Олександр Мусієнко. За його словами, у країні-вбивці триває часткова прихована мобілізація, попри те, що загальна публічно так і не оголошена.

До теми Глава розвідки підтвердив, що в Росії проводять приховану мобілізацію

Що саме зараз активно роблять у Кремлі

На думку військового експерта, тією чи іншою мірою мобілізація триває, але прихована і, звісно ж, не на повну силу. У Росії намагаються визначити кількість та думають над резервістами.

У Кремлі придумують сценарії, у який спосіб можливо залучати резервістів. Навіть через сайти з пошуку робити пропонують службу за контрактом та зарплату. Хедхантери намагаються когось знайти (на війну – 24 канал),
– зазначив Мусієнко.

Він нагадав, що в інформпросторі ще в кінці березня – на початку квітня обговорювали, що Росія може залучити 60 тисяч резервістів. Ця тема лунала, хоч зараз про це не нічого чути й будь-які розвідки це не підтверджують.

Однак бували випадки, що Росія поповнювала резерв із Сирії чи Лівії, але "16 тисяч не було й не буде. Там зовсім інші цифри", вважає військовий експерт.

Уже починають протестувати проти мобілізації, – Мусієнко

Загалом Мусієнко наголосив на тому, що теоретично Путін може піти на повномасштабну мобілізацію, але вони побоюються того, що це викличе багато питань.

Доведеться відповідати. Вони ж кажуть, що "спецоперація" йде за планом. Цілі досягнуті. Це постійно "годують" через пропагандистські рупори своєму населенню. Виникає запитання. А чого ж треба нові сили? Чому треба мобілізація?

Олександр Мусієнко

Військовий експерт

Військовий експерт зазначив, що маленька брехня породжує велику недовіру. Саме тому навіть у зазомбованого російського суспільства, яке постійно під тиском, почне щось виникати. Можливо, почнуть більше горіти військкомати.

"Дехто протестує, намагаючись підпалити військкомати. Таких випадків на місяць назбиралось із десяток. Можливо, це не так багато, але разом із тим це якраз пряме свідчення того, що є частина суспільства, яка починає протестувати якраз проти війни й мобілізації", – пояснив він.

Мусієнко прокоментував шанси загмобілізації у Росії: дивіться відео (початок теми з 5:55)


Також Мусієнко додав, що фактично будь-який контрактник може відмовитися від війни в Україні й про це деякі в росармії вже дізналися давно. Є опція відмовитися, тому що це непередбачено контрактом і є такі, хто цим користається.

"Крім того, є опція про відмову і в тих, кого призивають. Чому? Тому що це не війна. Це "спеціальна воєнна операція". Значить вони можуть цим скористатись", – розповів Мусієнко, відзначивши, що надходить усе більше випадків про те, що намагаються уникнути такої мобілізації та просто не з'являються за повістками.

Мобілізація у Росії: що відомо та які останні новини

  • Раніше західна преса повідомляла, що Путін таки оголосить загальну мобілізацію на параді 9 травня. Також це припускав і глава Міноборони Великої Британії. Однак глава Кремля цього так і не зробив, а продовжує використовувати інші способи поповнення резерву.
  • Росія продовжує кидати на війну з Україною мобілізованих бійців з окупованих частин Донеччини та Луганщини. Наприклад, 10 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що росіяни перекинули на територію України близько 500 таких чоловіків.
  • Чимало експертів та посадовців кажуть, що скоріш за все російський диктатор не наважиться на повну мобілізацію. Наприклад, радник міністра внутрішніх справ України вважає, що "це останнє, на що піде Путін".
  • Також наразі США не спостерігають жодних ознак "нової великої російської мобілізації". Про це заявили в Американському Інституті вивчення війни (ISW) з посиланням на високопоставленого представника міністерства оборони США.