Як пояснив міністр фінансів США Стівен Мнучін, у "кремлівському списку" є таємний розділ, де передбачено введення санкцій проти окремих росіян. Однак його не озвучили заради того, щоб ці особи, які фігурують у цьому переліку, не зуміли вивести гроші заради приховування своїх злочинів. І таким чином не уникнули відповідальність. А також щоб запобігти розголошенню конфіденційної інформації. Про це пише видання Bloomberg.

Читайте також: Фігуранти "кремлівського списку" за один день втратили чималу суму

Варто зазначити, що після того, як була оприлюднена "кремлівська доповідь", на Мінфін США посипалося чимало критики зі сторони конгресменів. Причина в тому, що у відкритій частині не було вказано про запровадження санкцій проти Росії та її представників. А запропонований перелік просто містив список російських мільярдерів зі списку Forbes. При цьому помилка, яку допустив Forbes у своєму списку (неправильно було написано ім’я та прізвище одного з мільярдерів), була і у "кремлівській доповіді" Мінфіну США.

При цьому деякі сенатори виступають за те, що секретну частину "кремлівської доповіді" слід негайно оприлюднити, а санкції проти осіб, які там вказані, були введені негайно.

Читайте також: Рейтинг токсичності, – шеф-редактор Forbes Russia про список російських олігархів

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна особи, а це 210 імен, які розділені на чотири категорії: "Президентська адміністрація", "Кабінет міністрів", "Інші високопоставлені політичні лідери" та "Олігархи".

Варто додати, що один із співавторів доповіді заявив, що "кремлівський список" з переліком осіб, проти яких мали ввести санкції, був замінений на список російських мільярдерів Forbes без згадування про запровадження санкцій в останню мить невідомим високопосадовцем.