Це зафіксовано міжнародним правом. Про це 24 каналу розповів радник голови Офісу Президента України Михайло Подоляк.

Варте уваги Оксамитовий сезон у Криму та для чого росії шантаж із ЗАЕС: ексклюзивне інтерв'ю із Подоляком

росія має демонтувати кримський міст

За його словами, росія повинна демонтувати міст, тому що він є елементом незаконного будівництва, який спотворив екологію та економіку нашої країни. Також держава-агресорка не отримувала дозволу від України на його будівництво.

"Україна має наполягати на демонтажу кримського мосту. У який спосіб це буде зроблено, це інше питання", – зауважив Подоляк.

Це може бути добровільне знесення мосту російською стороною або це може бути "втома моста",
– наголосив радник голови ОП.

На його думку, міст може просто технічно не витримати те навантаження, яке він буде мати, враховуючи події, що відбуваються у тимчасово окупованому Криму.

Подоляк припустив, що буде далі з кримським мостом: дивіться відео

ЗСУ можуть допомогти росіянам покинути територію України

Для України Крим є такою ж окупованою територією, як Херсонська, Запорізька, Донецька, Луганська та Харківська області. Сьогодні вже навіть росія не говорить, що це їхня територія.

Країна-окупантка розуміє, що у міжнародному праві чітко зафіксовано, що півострів Крим є українською територією. Тому ми маємо право використовувати будь-які засоби для того, щоб звільнити свою територію від окупантів та елементів незаконного будівництва.

Детальніше Що відомо про керченський міст, який в очікуванні "бавовни": показуємо на карті

За словами радника голови ОП, це дійсно буде правильно, якщо ми будемо змушувати росіян до демонтажу усіх незаконних військових баз, мостів та таборів утримання їхніх військ на території нашої країни.

Вони мають зникнути з території України, тому що незаконно тут перебувають,
– зазначив Подоляк.

"Якщо це буде зроблено добровільно – вони на це мають право, але якщо це буде зроблено за допомогою, наприклад, Збройних Сил України, які чітко розуміють, що це треба робити – буде ще краще, тому що тоді вони запам'ятають спосіб відходу з України на більший термін", – наголосив радник голови ОП.

Останні новини щодо кримського мосту

  • В Офісі Президента анонсували нові вибухи у тимчасово окупованому Криму. Військові об'єкти загарбників будуть знищені у найближчі два-три місяці. Не секрет, що кримський міст є потенційною ціллю для Збройних Сил України. Нам необхідно зруйнувати або хоча б пошкодити його, аби ще більше ускладнити логістику ворога.
  • У керчі біля мосту пролунали вибухи. Місцеві жителі у соціальних мережах писали, що було чути щонайменше 4 гучних вибухи. Водночас окупанти повідомляли, що це робота систем ППО.
  • Військовий експерт Олег Жданов назвав найефективніший спосіб, як Україна може зруйнувати кримський міст. На його думку, найкращим для знищення мосту або припинення його роботи був би груповий удар ракетами до HIMARS типу ATACMS, якщо вони надійдуть нам на озброєння від США.