Так, окупанти посилюють охорону Кримського мосту. Про це розповів керівник пресцентру Сил оборони Півдня Дмитро Плетенчук, передає 24 Канал.

Дивіться також РЛС важливіші, ніж Кримський міст: як на Росії може позначитись їх знищення

Росіяни посилили повітряну складову охорони Кримського мосту

Дмитро Плетенчук розповів, що Кримський міст – складна гідротехнічна споруда, яку досить уважно оберігають. Станом на сьогодні ворог суттєво посилив охорону споруди з повітря, за допомогою авіації.

Хоча один з компонентів охорони цього мосту вже фактично вибили: це надводна компонента. Тобто з моря фактично цей міст вже не охороняється. З іншого боку, вони посилили сильно повітряну складову,
– розповів спікер.

За його словами, збільшення авіації відбулося на тлі відсутності фактично жодної можливості патрулювати з моря, забезпечувати контроль цивільного судноплавства, а також охорону прибережних вод саме кораблями.

Зокрема, окупанти використовують у районі Кримського мосту величезну кількість своїх літаків. Серед них спостерігаються й останні моделі бортів. Це фактично парк, "представлений всіма машинами, які взагалі є у наявності збройних сил і у флоту".

"Це кілька моделей Су, починаючи від 24-го та закінчуючи останніми 35-ми, й навіть не тільки. Скажу так, що бачили в повітрі дуже-дуже рідкого "звіра". У них там був такий – "аналогов-в-мире-нет", – пояснив Плетенчук.

Знищення Кримського мосту найближчим часом – під питанням

Спікер наголосив, що знищувати подібні об'єкти досить важко, зокрема через щільну охорону, бо це не лише логістичний та енергетичний інструмент забезпечення кримського угруповання, а ще й символ імперських надбань країни-агресорки.

До того ж, як зазначив військовий, є певні сумніви щодо доцільності ураження мосту просто зараз.

І знов-таки виникає багато питань по доцільності станом на зараз. Тому побачимо, як буде розвиватися перебіг подій. Міст вже кілька разів був у прицілі,
– заявив Плетенчук.

Однак зауважимо, що Кримський міст – незаконна конструкція, військовий об'єкт окупантів, який обов'язково буде знищений. На цьому вже неодноразово наголошувала українська влада та спецслужби.