На цьому наголосив глава Служби безпеки України Василь Малюк в інтерв'ю "Фактам ICTV". Він зауважив, що росіяни більше не використовують Кримський міст для постачення зброї та засобів ураження.

Читайте також Україна отримає ATACMS і зможе зруйнувати Кримський міст, – сенатор Ліндсі Грем

Автомобілі курсують обмежено

Як зазначив Василь Малюк, успішні атаки по Кримському мосту мали свій позитивний вплив. Після них Росія для постачання зброї та засобів ураження цей об'єкт не використовувала.

Якщо раніше за добу курсували 42 – 46 потягів, якими перевозили зброю та боєприпаси, а зараз – 4 – 5. І це при тому, що чотири з них – пасажирські, а ще один транспортує товари загального вжитку. Автомобільне сполучення на незаконному об'єкті обмежене.

Тобто сьогодні ворог взагалі не використовує Кримський міст для постачання зброї. Автомобільне сполучення відбувається так: вони їдуть реверсно, їхня вага не може бути понад 3,5 тонни,
– зауважив Малюк.

Разом з тим глава СБУ зазначив, що російські загарбники працюють над тим, щоб повністю відновити Кримський міст. І якщо це таки станеться, то варто очікувати відповідну реакцію з боку України.

Коли вони відновлять опори, можливо, потенційно знову почнуть переміщати боєкомплект. Тоді, власне, ми їм вкотре скажемо "Привіт". Усьому свій час, не прискорюймо події. Потенціал для його повного знищення у нас, звичайно ж, є,
– запевнив Малюк.

Перший удар готували сім місяців

  • В інтерв'ю Василь Малюк зазначив, що операції з ураження Кримського мосту здійснювали за завданням президента України Володимира Зеленського. Їхня мета – зруйнувати воєнну логістику російських загарбників на тимчасово окупованому півострові.
  • Як зазначив він, упродовж семи місяців готували перший удар. За його словами, для цього використали вантажівку з вибухівкою.
  • Малюк наголошував, що на той час цим логістичним коридором проходили до 46 потягів на добу. Вони транспортували як зброю, так і боєприпаси.
  • СБУ використала для першої атаки по Кримському мосту саморобні вибухові пристрої. Мовиться про 21 тонну у тротиловому еквіваленті. Їх закамуфлювали під рулони з плівкою.