Про це 24 Каналу розповів азербайджанський військовий аналітик Аґіль Рустамзаде, зауваживши, що на Заході мають помилкові підходи щодо підвищення ескалації. Знищення Кримського моста не змусить Росію піти на кардинальні кроки на фронті.

Дивіться також ЗСУ зупинили росіян на Харківщині, ворог окупував Уманське: як змінилася лінія фронту за тиждень

Потужний удар по РЛС

Як наголосив Рустамзаде, нещодавно український дрон зумів вдарити по загоризонтній радіолокаційній станції виявлення повітряних цілей "Воронеж-М". Це – дійсно серйозна ціль, по якій варто було бити.

Не говоріть, що Кримський міст – це символ для Путіна. Ось пошкодили станції попередження про ракетний напад. Це – ядерна тріада. І хтось дьоргнувся? Хтось про це там згадав?
– сказав військовий аналітик.

Очевидно, що такі радіолокаційні станції є значно важливішими, ніж то й же Кримський міст. Хоча він також є важливим для окупантів. Але без радіолокаційної станції Росія може значно гірше сканувати повітряний простір, що зрештою може привести до пропущених ракет.

Удар по РЛС в Росії: коротко

  • 27 травня український дрон атакував загоризонтну радіолокаційну станцію виявлення повітряних цілей "Воронеж-М". Вона розташована поблизу Орська, що аж за 1800 кілометрів від кордону з Україною. Це – новий рекорд. Раніше нашим захисникам не вдавалося уражати цілі на такій відстані за допомогою дронів.
  • Згодом в мережі опублікували супутникові знімки з місця розташування радіолокаційної станції. На фотографіях видно темні плями, яких раніше там не було. На жаль, наявні знімки поки не дозволяють детально оцінити, наскільки серйозними є ураження цієї станції.
  • Відомо, що такі РЛС виконують завдання з раннього попередження щодо запуску балістичних ракет. Такі системи допомагають Росії бачити, що відбувається на відстані близько 6 тисяч кілометрів. Вони входять до ядерної тріади. Загалом окупанти мають 10 таких станцій.