Як повідомляє Associated Press, сутички спровокували протестувальники, які почали кидатися у поліцейських камінням, дорожніми знаками, металевими огорожами і гілками дерев.

До теми: Криза в Лівані: у посольство Росії втрапили гранатами

"Майже 400 людей були поранені в суботу під час сутичок між ліванськими антиурядовими протестувальниками та силовиками в Бейруті", – повідомило видання AFP.

За інформацією Червоного Хреста, госпіталізували та надали допомогу на місці 377 людям.

Чому у Лівані відбуваються масові антиурядові протести

Сутички у столиці Лівану сталися через початок фінансової кризи та неспроможність влади сформувати новий уряд після відставки прем'єр-міністра Саада Харірі, що відбулася ще у кінці жовтня 2019 року. Близько місяця тому президент Мішель Аун призначив прем'єр-міністром Хасана Діяба, але його кабінет міністрів досі не приступив до роботи.

Злість і паніка демонстрантів також пов'язана з катастрофічним обвалом місцевої валюти. Курс ліванського фунта, який два десятиліття був прив'язаний до долара, за останні тижні обвалився на 60%. Комерційні банки запровадили обмеження на зняття доларів і іноземні перекази.

Мітингувальники також звинувачують політиків у корупції і поганому управлінні країною, що призвело до гігантських боргів – 87 мільярдів доларів, або понад 150% від ВВП.

Масові протести у Бейруті / фото AP

Дивіться відео сутичок ліванської поліції з мітингувальниками: