Начальник служби зв'язків з громадськістю Командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо зазначив, що в окупантів в Крохмальному була "весела нічка". Водночас він наголосив, що цивільних у населеному пункті – немає.

До теми Про обвал фронту не йдеться, – військовий експерт про відхід із Крохмального

ЗСУ розповіли про "веселу ніч" в окупантів у Крохмальному

Фітьо зазначив, що Крохмальне – це малесеньке село, де до широкомасштабного вторгнення Росії проживало 45 людей.

Це село повністю знищено, відповідно там живого місця немає. І залишатися нашим захисникам боронити якісь розвалини вже не було можливості, це б ставило під загрозу їхні життя,
– сказав полковник.

Речник Сухопутних військ наголосив, що для наших захисників були обладнані кращі позиції, більш захищені, куди вони перемістилися. За його словами, самого Крохмального як такого, вже немає, тому що всі будинки там практично вже знищені.

Фітьо також пояснив, що відхід на нові позиції дає змогу українським військовим "атакувати за кращої нагоди". Водночас самі російські сили у Крохмальному, за словами полковника, перебувають "не в найкращих позиціях".

"Ворог не в хороших умовах там перебуває, під постійними обстрілами. І наші захисники перебувають в активній обороні, а це дає можливості за кращої нагоди переходити до атакувальних дій, а також покращувати своє тактичне становище", – розповів він.

Речник також закликав не робити якоїсь трагедії з відходу ЗСУ від території села. Бо це рішення в першу чергу спрямоване на збереження життя українських військовослужбовців, а саму територію наша армія, звичайно, звільнить.

У цьому Крохмальному в них (в росіян – 24 Канал) там вже "дуже весела" нічка була. Тому, думаю, що бажання в них ще кудись іти зменшилось автоматично,
– підкреслив полковник.

Крохмальне перейшло під контроль росіян

  • Аналітики американського Інституту вивчення війни 20 січня розповіли, що росіяни просунулися вздовж лінії Куп'янськ – Сватове – Кремінна. Крім того, їм вдалося захопити село Крохмальне у Харківській області, про що свідчать дані російських військкорів.
  • Зрештою полковник Володимир Фітьо наголосив, що це тимчасове явище, адже лінія фронту постійно зміщується. До того ж він сказав, що Крохмальне вже було окуповане раніше, але українські захисники його відбили.
  • Військовий експерт Олександр Мусієнко зазначив, що захоплення Крохмального у Харківській області не призведе до фатального сценарію для української армії. Зокрема, про обвал фронту – не мовиться.