Правозахисники склали антирейтинг "проблемних" українських колоній:

Олексіївська колонія №25 (Харківська обл): побиття, самогубства, катування.

Замкова колонія №58 (м.Ізяслав, Хмельниччина): жахливі умови утримання.

Виправна колонія №89 (м.Дніпропетровськ): неналежна медична допомога.

Кам`янська виправна колонія №101 (Запорізька обл.): знущання та побиття.

“Найчастіше звідтіля звертаються, і жодної державної реакції не було. У 101-шій колонії (Запорізька область), до мене потрапила інформація: двоє засуджених надіслали фото знущань”,
– розповідає координатор програм Харківської правозахисної групи Андрій Діденко.

На світлинах – тіла засуджених виглядають як один великий синець.

Цією справою зацікавилися в офісі українського омбудсмена.

Володимир 10 років відсидів у 58-мій колонії в Ізяславі на Хмельничичині. Чоловік каже: там в’язнів використовували як безкоштовну робочу силу. Дружина одного із ув’язнених, який з осені минулого року перебуває у Замковій колонії на Хмельниччині, розповідає: за невиконання плану робіт – в`язнів морять голодом.

Телеканал "24" впродовж минулого тижня намагався отримати дозвіл на зйомку у Замковій колонії в Ізяславі. Втім, після чергової переписки з Пенітенціарною службою отримав відмову.

В Україні відсутній чіткий механізм звернення до суду в`язнів. Тому нині все залежить від перевірки прокуратури, - кажуть правозахисники. І додають: частка справ, які доходять до судів, - мізерна. Більшість фактів побиття, переконує експерт Андрій Діденко, "заминають" якраз на етапі прокурорської перевірки.

Дізнатися, скільки скарг на побиття та знущання у колоніях підтвердилися неможливо, бо відповідної статистики не існує. Їхня кількість спливає у рішеннях Європейського суду на користь засуджених та мільйонних компенсаційних стягнень з України. Генпрокуратура ж звітує лише про окремі перевірки – з початку цього року їх провели уже майже сотню. Втім, для службовців, винних у знущаннях, такі перевірки зазвичай не мають жодних наслідків.