Наразі немає ніяких підстав для розриву дипломатичних відносин між Україною та Білоруссю. Про це на онлайн-брифінгу 28 серпня повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає 24 канал.

Читайте також Втручання РФ в ситуацію Білорусі є неприпустимим, – Кулеба

"Ми не розриваємо відносини з Білоруссю, ми ставимо на паузу підготовку і проведення офіційних зустрічей між нашими країнами", – наголосив міністр.

Він додав, що МЗС поки не планує вдаватися до такого дипломатичного кроку. Тому білоруський посол продовжує виконувати свої функції в Україні. Кулеба також зазначив, що всі офіційні контакти між країнами повставили на паузу "до стабілізації ситуації в Білорусі".

Це також включає процес підготовки до Форуму регіонів,
– повідомив голова МЗС України.

Кулеба нагадав, що МЗС викликало українського посла в Білорусі на консультації та не виключило його повернення в країну після їх завершення.

"Це дуже жорсткий крок, до якого не вдавалася жодна інша держава, як мені відомо. Однак у нас були легітимні підстави зробити це", – розповів міністр. Водночас він проінструктував посольство України в Білорусі "залишатися максимально активними та пильними" для захисту інтересів українських громадян в Білорусі.

Що відбувається в Білорусі: коротко про події

  • 9 серпня у Білорусі відбулись президентські вибори, на яких начебто переміг Олександр Лукашенко.
  • Люди не погодилися з результатами виборів та вийшли на мирні демонстрації.
  • Однак силовики влаштували жорстокий розгін мітингів.
  • З 11 серпня у Білорусі розпочався всенародний страйк.
  • Країни Європейського Союзу не визнали результати виборів та засудили насильство над мітингувальниками.
  • ЄС розпочав процес санкцій проти білоруських посадовців.