Про це під час засідання Погоджувальної ради у Києві повідомила представник Порошенка в парламенті Ірина Луценко.

Читайте також: Ми на правильному шляху: Порошенко вперше відреагував на розрив РПЦ з Константинополем

Президент дякує Вселенському патріархові за його твердість і мужність фактично у протистоянні з Кремлем. Президент підтримує прагнення якнайшвидшого отримання Томосу і в знак солідарності робить символічний жест,
– заявила Ірина Луценко.

Вона анонсувала, що вже найближчими днями у Верховній Раді буде зареєстровано законопроект, яким президент Порошенко пропонує передати Андріївську церкву у постійне користування Вселенському патріархові.

"Як символічний жест, що у свій час Святий Андрій хрестив Україну. Це буде символічний жест єднання з Матір'ю-церквою", – пояснила Луценко.

Нагадаємо, 11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення щодо надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. На засіданні Синоду також було ухвалене рішення про зняття анафеми з партріарха УПЦ КП Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія і визнання їх канонічними.

Після цього Російська православна церква у Мінську зібрала Синод, за підсумками якого оголосила про припинення євхаристійного спілкування з Константинопольською церквою.

Як створюватимуть Єдину помісну церкву в Україні?9 жовтня у Стамбулі розпочалося триденне засідання Синоду Вселенського патріархату. 10 жовтня на цих зборах церковники заслухали звіт посланців патріарха Варфоломія (екзархів), які майже місяць провели в Україні. Екзархи їздили по українських церквах, розмовляли зі священиками. Саме за результатами їхнього звіту Україні й був ухвалений дозвіл на створення Єдиної Помісної Церкви.

Пізніше у Києві проведуть об'єднавчий Собор, на якому оголосять про створення нової автокефальної Православної церкви і оберуть її предстоятеля. Про зібрання Собору вже найближчим часом оголосив глава УПЦ КП Філарет.

Україна стала на крок ближчою до отримання Томосу: дивіться відео