Розмах крил дорослої особини сягає 2,5 метри. Цікаве фото вдалось зробити Сергію Домашевському.

Цікаво У Прип'яті відновлять 3 туристичні об'єкти: на ремонт виділили 30 мільйонів гривень

Орлан полює на рибу у ставку

Орлан-білохвіст є одним із найбільших представників хижих птахів Євразії. У ставку він полює на рибу.

Щоб рибу з’їсти, треба у воду лізти. Це стосується і найбільшого птаха Чорнобильського заповідника – орлана-білохвоста, в меню якого чи не основне місце посідає всяка живність, пов’язана з водоймами – риба та водно-болотні птахи,
– йдеться у дописі під фото.

Перед тим, як пообідати, орлану часто треба добре викупатись, інколи так, що потім важко злетіти в повітря, пишуть екологи.

Орлани-білохвости, які живуть у Чорнобилі: фото Сергія Домашевського

Що відомо про Орланів-білохвостів, які живуть у Чорнобилі

  • Гніздується Орлан в старих ділянках лісу біля великих водойм – озер, річок. На заповідній території мешкає щонайменше 15 пар орланів. Місцева популяція – осіла.
  • Взимку кількість орланів збільшується – вони прилітають з Білорусі, Балтії, Скандинавії та Росії. У Заповіднику зимує до 55 птахів. У цей час основа поживи орланів – загиблі тварини або залишки тварин, здобутих вовками.
  • У гніздовий період харчуються рибою, птахами та невеликими тваринами. Навіть в літній період на ставку-охолоджувачі ЧАЕС можна спостерігати до 15 орланів, серед яких більша частина – не статевозрілі птахи. Гніздова популяція є стабільною і має тенденцію до збільшення.