Відзначення Дня Незалежності розпочалося біля пам'ятного Хреста на місці загибелі Героїв Небесної Сотні. Там українці хвилиною мовчання вшанували героїв, які віддали життя за незалежність країни.

Важливо: Хода гідності замість параду: у чому різниця

Після цього пролунали сто ударів дзвона, які символізуватимуть сто ударів серця кожного з полеглих героїв Небесної Сотні. Під їх звуки Зеленський з дружиною Оленою спустилися до Майдану Незалежності.

Дорогою їх зустріли сотні дітей, одягнені у біле. Вони розмальовували долонями у жовто-сині кольори щити "Беркута" та пожежну машину з брандспойтом, яку використовували правоохоронці під час трагічних подій на Майдані у2014 році.

Діти взяли участь у Ході гідності / фото журналіста 24 каналу Ростислава Лабенського

Святкування Дня Незалежності України: відео

Після цього над столицею в оригінальному виконанні пролунав гімн України. Його виконали представниця України на дитячому "Євробаченні" Дарина Красновецька у супроводі націонльного оркестру України, композитор Мирослав Скорик та артистки Аліна Паш і Тіна Кароль.

Виконання гімну України на Ході гідності: відео

Одразу після виконання гімну президент Володимир Зеленський звернувся до українців. Він подякував військовим, які захищають наш спокій на Донбасі та перерахував усі важливі для України події: хрещення Київської Русі, видання "Апостола" Федоровим у Львові, вихід Конституції Пилипа Орлика.

Активна боротьба за незалежність почалася понад 100 років тому, тривала вона і в часи СРСР. Микола Руденко, Василь Стус, Петро Григоренко, В'ячеслав Чорновіл, Левко Лук'яненко – учасники Революції на Граніті. І це далеко не весь список всі тих, хто боровся за Незалежність України. Хтось – ціною власної свободи, а хтось – ціною життя,
– наголосив президент.

Після промови президент почав нагороджувати українців, які зробили значні внески в життя України.

Першу нагороду – звання Героя України посмертно – Зеленський вручив матері та дружині загиблого від кулі російського снайпера бійця Андрія Волоса.

Також нагороди отримали інші військові, правоохоронці, рятувальники тощо.

Нагородження українців президентом Зеленським / фото журналіста 24 каналу Ростислава Лабенського

Після цього Зеленський знову взяв слово і оголосив, що підписав указ про встановлення 29 серпня Днем пам'яті захисників України, які загинули у боротьбі за незалежність України.

Більш детально: Зеленський у День Незалежності нагородив українських військових, медиків, освітян і спортсменів

Після цього колона, яка складалася з представників різних родів військ ЗСУ, родин загиблих бійців, ветеранів, вчителів, спорстменів та матерів загиблих вирушила ходою до Європейської площі.

Майданом Незалежності пройшла колона учасників Ходи гідності: відео

Хода гідності у Києві / фото журналіста 24 каналу Ростислава Лабенського

На цьому завершилась офіційна частина Ходи гідності.

Зауважимо, вже під час неофіційної частини у центрі Києва відбудеться грандіозний концерт. На ньому виступить солістка гурту ONUKA Ната Жижченко, п’ять оркестрів, українські зірки світової оперної сцени – Андрій Романенко, Євген Орлов, Оксана Крамарева та Анжеліна Швачка, 18 піаністів і народних артистів України.

Як святкують День Незалежності в Україні?Президент Володимир Зеленський підписав указ, згідно з яким параду на День Незалежності не буде. Грант назвав щорічний парад "помпезним і недешевим". Через економію коштів від відміни параду, гарант пропонує виділити 300 мільйонів гривень для премії українським військовим. Премії отримають солдати строкової служби, сержанти, офіцери, військові, які виконують завдання в зоні проведення ООС.

Відтак, цьогоріч Україна відзначає День Незалежності за новим осучасненим сценарієм. У Києві 24 серпня пройшла Хода гідності та Марш Захисників.