Активісти пройшли з Михайлівській площі до Верховної Ради. Організатор – громадська організація "Екодія".

До теми Щороку передчасно помирають 7 мільйонів людей: ВООЗ переглянула норми якості повітря

У Києві активісти зібрались на Кліматичний марш

Основна вимога – достатнє фінансування у держбюджеті на заходи, які забезпечують скорочення викидів парникових газів, адаптації до зміни клімату та природоохоронні заходи,
– повідомили активісти.

Ба більше, вони вважають, що важливо не тільки виділити кошти, а й ефективно їх використовувати, з можливістю постійного моніторингу їх витрат.

Серед основних вимог:

  • виділити та ефективно використовувати кошти на заходи з адаптації до зміни клімату, на запобігання негативних наслідків стихійних лих;
  • відмовитись від дотування збиткової вугільної галузі;
  • виділити достатньо коштів на підтримку муніципальних проєктів із розвитку відновлювальної енергетики та стимули для домогосподарств, а також – на розвиток системи держмоніторингу якості повітря по всій країні.

Активісти зібрались на Кліматичний марш у Києві / Фото Анни Брикової, 24 канал

Активісти пройшли з Михайлівської площі до Верховної Ради: дивіться відео Анни Брикової, 24 канал

За словами очевидців, на марш прийшло кількасот людей – щонайменше 200 – 500 активістів.

Коротко про останні новини екології

  • У Києві з'явилась можливість здати старе взуття на переробку. З зібраного взуття виготовлять нове, яке потім розіграють. З зібраного взуття Palingenesy створить декілька нових пар кросівок, які використають у зйомках майбутнього лукбуку Riot Division.
  • Програміст створив механізм, у якому замінив звичайні батареї живими помідорами, щоб дослідити, як технології можна поєднати з природою. Своєрідна система отримала назву "Тепла земля".
  • Компанія Volvo прагне випускати екологічніші транспортні засоби – виробник заявив, що до 2030 року усі випущені машини будуть без шкіри.