За словами заступника голови КМДА Костянтина Усова, місто очистять від конусів, фішок та інших нелегальних засобів, які скрізь порозставляли різні підприємства.

За темою Оновлення транспорту та нові паркінги: Кличко презентував концепцію політики столиці

Паркомісця повернуть містянам

Усова обурило, що зараз місця для паркування авто біля торговельних та бізнес-центрів, ресторанів і салонів краси безпідставно "резервуються" їх власниками. Зокрема, на них встановлюють саморобні обмежувальні знаки.

Ми оголошуємо бій за повернення киянам паркувальних місць біля найбільш затребуваних точок у центрі Києва. Сьогодні вони захоплені й заблоковані різноманітними організаціями, які спільне і загальнодоступне чомусь вважають своїм власним,
– зауважив заступник голови КМДА.

Бізнесу запропонують компроміс

Водночас міська влада запевнила, що готова співпрацювати з відповідальним бізнесом. Його забезпечать паркомісцями, однак за великі кошти, які підуть в бюджет Києва. Якщо підприємці погодяться на такі умови, їм буде потрібно укласти договір про бронювання машиномісця з використанням офіційного міського знаку єдиного стандарту.

Актуальне Водії обурені: у кількох районах Києва паркування буде платним

Що передбачає передплата парковок

Згаданий знак свідчитиме, що певне місце уже передплачене. Про приналежність до конкретної паркувальної зони свідчитиме колір, а літерно-номерний ідентифікатор позначатиме обраний майданчик.

Крім того, на передплаченій парковці буде QR-код. Він міститиме інформацію про передплатника, період дії договору, кількість заброньованих машиномісць та вартість послуги.

Прайс на паркування

У КМДА вирішили, що ціни залежатимуть від територіальної зони паркування:

  • від 8599 гривень на місяць для І зони;
  • від 4410 гривень на місяць для ІІ зони;
  • від 1323 гривень на місяць у спальних районах.

Практикуватимуть аукціони для конкурентів

Якщо один і той самий майданчик захочуть орендувати кілька клієнтів, місто влаштує їм незалежний онлайн-аукціон. Виграє той, хто запропонує більшу ціну.

Влада столиці оголосила "війну" нелегальним парковкам / Фото з Офіційного порталу Києва

Влада Києва презентувала нову паркувальну політику: відео

Хто матиме право на пільгове паркування

У Київпарктранссервісі наголосили, що дві категорії киян зможуть паркувати свої авто у столиці безкоштовно. Йдеться про людей з інвалідністю і про ветеранів Другої світової та інших локальних воєн.