Відновлення роботи метро з 25 травня

Рішення дозволити запуск "підземки" уряд ухвалив під час свого засідання 20 травня, повідомляє 24 канал. Відновлення роботи в метро є частиною пом'якшень карантину з 22 травня та запровадженого так званого адаптивного механізму. Тобто не в усіх областях карантин буде однаковим і залежатиме від епідеміологічної обстановки.

Важливо У Києві запрацювало метро: перші фото

Відтак, запуск метро залежить від того, яка ситуація з коронавірусом у конкретній області – Харківській, Дніпропетровській чи Київській.

Критерії для відновлення громадського транспорту:

  • за останні 7 днів на 100 тисяч населення налічується у середньому менше за 12 нових випадків COVID-19;
  • середня кількість ПЛР та ІФА тестувань становить понад 12;
  • завантаженість ліжок в лікарнях, куди госпіталізують пацієнтів з коронавірусом, складає менш як 50%.

Відкриття метро у Києві

Про те, що метро запрацює з 25 травня і в Києві під час брифінгу повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв. За його словами, у столиці продовжує діяти масковий режим, тож пасажирів допускатимуть лише за наявності засобів індивідуального захисту.

Зауважимо! Київ входить до переліку з 9 регіонів України, де послаблення карантину не стартували з 22 травня. Щоправда, за словами очільника МОЗ Максима Степанова, ситуація у столиці є вже не такою проблемною. Тож є всі підстави, що у Києві можуть послабити обмеження.

Яка ситуауція з коронавірусом у Києві? Одна з найскладніших серед українських міст. В столиці станом на 23 травня підтвердили 2 569 випадків COVID-19 , 351 людина одужала, а 58 – померли від COVID-19.

Заява Кличка щодо роботи метро

Раніше Міський голова столиці Віталій Кличко попросив в уряду дозволу відновити роботу громадського транспорту та зокрема метро.

Говорю не про всі послаблення, а про критично необхідні місту і бізнесу. Прошу дозволити відновити роботу громадського транспорту з 23 травня та відкрити метро з 25 травня, бо в місті – транспортний колапс,
– аргументував прохання Кличко.

Отже, окреме рішення про відкриття метро в Києві з 25 травня мав ухвалити Кабмін. За інформацією ЗМІ, уряд схилявся до думки поки не відкривати підземку в столиці.

Цікаво Як працюватиме метро в Києві в умовах карантину

Дотримання протиепідемічних норм у метро

У рекомендаціях МОЗ щодо послаблення карантину з 22 травня немає окремого виділеного пункту щодо роботи метро. Однак, є загальні вимоги для роботи транспорту: температурний скринінг, не більше 1 людини на квадратний метр і наявність у пасажирів, контролерів і водіїв масок.

Заступник голови Київської держадміністрації Валентин Мондриївський в ефірі одного з телеканалів заявив, що обмежити число пасажирів у підземці неможливо. Він зазначив, що з тієї ж причини не будуть проводити температурний скринінг.

Однак, чергові на станціях стежитимуть за тим, щоб люди носили маски у метро та одягали рукавички. Мондриївський пояснив, що влада міста дивитиметься на епідеміологічну ситуацію.

Метро карантинЯк не підхопити коронавірус у метро / Інфографіка 24 каналу

Відкриття метро у Харкові: конкретна дата

Поки у столиці питання відкриття метро зависло у повітрі, у Харкові вже назвали точну дату запуску. Харківське метро почне перевозити пасажирів вже з 25 травня о 5:30 ранку. Про це повідомив міський голова Харкова Геннадій Кернес у телеграмі.

Він нагадав про те, що карантин не скасований, а тільки ослаблений, тому в метро, ​​як і в іншому громадському транспорті, необхідно дотримуватися санітарних норм.

Щодо відкриття метро у Дніпрі офіційної інформації від міської влади поки немає.

Карантин з 22 травняЯкі послаблення ввели в Україні з 22 травня / Інфографіка 24 каналу