Очевидці у соцмережах повідомили, що нападники вдерлись до мешканців будинку, бо мовляв, ті не мають документів, які б дозволяли їм там проживати. До того ж – приміщення аварійне. Там немає ані світла, ані газу.

До слова: Виламані двері, сльозогінний газ і поліція: жорсткий конфлікт між вірянами стався на Буковині

На відео помітно, що як люди у масках не пускають мешканців до будинку. А на першому поверсі вибиті вікна та двері.

Мешканці розповіли, що до гуртожитку увірвались представники виконавчої служби з "тітушками", які вигнали людей з приміщення, де залишилися діти та домашні тварини. Також додали, що з деяких квартир вони винесли сумки з речами.

"Тітушки" мали з собою чимало зброї.

Що відомо про гуртожиток на вулиці Польовій

Близько 40 сімей не хочуть залишати гуртожиток на вулиці Польовій, у якому вони прожили 30 років. Хоча квартири – не приватизовані. Частину квартир "Київміськубуд" здавав в оренду – більшість із них уже змусили звільнити. Теперішні мешканці – це колишні співробітники будівельної компанії, які потрапили під скорочення. Згідно з оголошеннями, які розвісили в гуртожитку ще влітку 2018 року, приміщення збираються закрити на реконструкцію. Але мешканці переконані, що гуртожиток збираються знести, а на його місці звести багатоповерхівку.

Люди не один раз ходили до КМДА. Просили, щоб чиновники втрутилися і захистили їх. Там відповіли, що "Київміськбуд" – компанія приватна і не мають права втручатися в конфлікт. Згідно з чинним законодавством, виселити людей можуть виключно за рішенням суду. І поки цього документа немає, у "Київміськбуді" наголошують, що силоміць виселяти не будуть. Натомість, жителям гуртожитку пропонували альтернативу: переселитись з вулиці Польової в гуртожиток на вулиці Туполєва. Туди переселились лише кілька сімей. Інші – не хочуть, бо нарікають, що в будинку на Туполєва проблеми з водопостачанням і не тільки.

У поліції вже відреагували на ситуацію. Там кажуть: до них зателефонували близько 11 ранку. З місця сутичок у відділення поліції доправили 11 учасників конфлікту.

На місці події поліцейські встановили: у гуртожитку представники виконавчої служби проводили виконавчі дії. Вони мали із собою відповідне судове рішення. Разом із ними також були представники приватної охоронної структури.

Між громадянами та приватними охоронцями виникла штовханина з бійкою. У ситуацію негайно втрутилися правоохоронці. Вони розборонили учасників протистояння та відвезли до відділку.

Інформація про потерпілих наразі уточнюється.

Поліція кваліфікує інцидент як хуліганство, там вже відкрили кримінальне провадження.