Католики обурилися тим, що міністр культури та його підлеглі знову затягнули роботу над збереженням їх святині. На сторінці спільноти парафії зазначили, що ремонт храму після пожежі досі стоїть, хоча на вулиці вже пішов сніг.

Дивіться також Костел святого Миколая у Києві передадуть парафіянам: названо дату

Крім того, парафіяни попросили "у бога мудрості для відповідальних за збереження костелу".

Останній пункт графіку виконали ще 5 листопада


Будівля костелу виглядає так / Фото парафії костелу святого Миколая у Києві

Католики підкреслили, що ремонт храму після пожежі навіть не починався. Через це віряни поставили риторичне запитання: коли закінчиться девастація.


Сніг вже пішов, а ремонтування храму після пожежі далі стоїть… Коли закінчиться ця девастація? Боже дай мудрість усім відповідальним за збереження костелу,
– підкреслили парафіяни.


Протиаварійні роботи в костелі навіть не починалися / Фото парафії костелу святого Миколая у Києві

Згідно з офіційними даними, у Міністерстві культури склали графік проведення протиаварійних робіт для збереження пам'ятки. Посадовці під тиском громадськості виконали чотири пункти з шести.

Останній пункт з переліку визначених робіт, з яким впоралися чиновники, – проведення експертизи проєктно-кошторисної документації. Зробили його 5 листопада.

Наступним у графіку є підписання договору та безпосередній початок проведення протиаварійних робіт. Втім, за 20 діб, судячи з усього, в Мінкульті у вирішенні цих питань ніяк не просунулися.

Що відомо про пожежу в костелі святого Миколая у Києві

  • Після пожежі католики посилили боротьбу за повернення їм будівлі, яку держава прибрала до рук ще за радянські часи. Втім, у Мінкульті, на балансі якого перебував костел, виступили проти ідеї повернення храму.
  • Згодом на ситуацію відреагував президент Володимир Зеленський, який наказав уряду відреставрувати костел та передати його громаді.
  • У Міністерстві культури заявили, що передадуть будівлю вірянам лише після реставрації. Однак терміни початку ремонтних робіт досі невідомі.