Таку заяву лідер "Руху нових сил" зробив перед протестувальниками, пише "Гордон".

Читайте також: Саакашвілі зробив заяву щодо співпраці з Порошенком

За його словами, дирекція Палацу не дозволила мітингувальникам зайняти будівлю, а правоохоронці застосували силу та сльозогінний газ.

"Нас, замість дирекції, зустріли сили Нацгвардії, які спровокували насильство, які спровокували зіткнення, які спровокували використання газу, шумових гранат і, в принципі, провокували кровопролиття та початок громадянського протистояння", – зазначив Саакашвілі.

Водночас він підкреслив, що не дозволить нищити будівлю.

Реальні біль і кров – не наш шлях. Ми – мирні люди та правда перебуває на нашому боці... Вони провокують нас, але ми не повинні грати в їхню гру... Ми візьмемо будівлю, коли нас буде все більше і більше. Я готовий віддати все, щоб ми перемогли. Грошей у мене немає, але я готовий віддати свою свободу та своє життя. Але я не готовий віддати чужі життя,
– зауважив політик.

Крім того, екс-голова Одеської ОДА закликав своїх прибічників не йти на провокації, а попрямувати до Верховної Ради України.

Зауважимо, що наразі у Жовтневому палаці перебувають посилені сили НГУ, які є готовими до захоплення. Натомість частина учасників акції протесту проти чинної влади розійшлася та ще близько 500 людей повернулися на Майдан Незалежності, передає "РБК-Україна".

Нагадаємо, у неділю, 17 грудня, у Києві відбувся "Марш за імпічмент", одним із ініціаторів якого був Міхеїл Саакашвілі. За інформацією правоохоронців, участь у заході взяли близько 2 тисяч осіб.

Щоправда, за деякий час після його початку учасники мітингу вирішили організувати у приміщенні Міжнародного центру культури та мистецтв (колишній Жовтневий палац) свій штаб, відтак спробували туди прорватись. Але правоохоронці спробували їм завадити це зробити, і у резульаті спалахнули сутички.