Першим про надходження до Києва тест-систем на коронавірус повідомив напередодні у фейсбуці мер столиці Віталій Кличко. Він уточнив, що в Київ надійшли 1 200 експрес-тестів для діагностики Covid-19.

Важливо У Києві запровадили карантин через коронавірус: які будуть обмеження

Віталій Кличко – мер Києва
Поки їх 1 200 (тест-систем, – ред.), до кінця цього тижня має бути 5 тисяч. Тест-системи розповсюдять по 7 визначених базових лікарнях для прийому хворих з підозрою на коронавірус".

Мер Києва додав, що обладнання для експрес-тестування в аеропортах столиця повинна отримати до кінця цього тижня: "Ми встановимо його в аеропорту імені Сікорського та "Борисполі".

За словами Кличка, Київ вживає всіх можливих заходів для упередження можливого розповсюдження вірусу Covid-19.

Хто і де зможе отримати тести?

Перший заступник голови КМДА Микола Поворозник продемонстрував журналістам тест-системи для виявлення коронавірусу. Поворозник також розповів, що люди не зможуть самотужки використовувати швидкі тести на коронавірус.

Це тест-системи не для приватного використання. Це тест-система для використання в умовах лікарні. Воно може бути в аптеках, але воно використовуються виключно в лікарняних закладах,
– сказав перший заступник голови КМДА.

"Тому що це питання з забором крові. Щоб у нас не вийшло так, що ми тестуємося вдома від коронавірусу, а на ранок виявляємося зараженими гепатитом або туберкульозом. Це питання виключно до лікарняних закладів", – пояснив чиновник.

При цьому тести будуть безкоштовними і рецептів на тест-системи не виписуватимуть.

тест-система для виявлення коронавірусу експрес-тест на коронавірус в Україні
Поворозник показав текст-системи для виявлення коронавірусу / Фото Людмили Кушнір (24 канал)

тест-система для виявлення коронавірусу експрес-тест на коронавірус в Україні
Експрес-тести на коронавірус / Фото Людмили Кушнір (24 канал)

тест-система для виявлення коронавірусу експрес-тест на коронавірус в Україні
Експрес-тести на коронавірус / Фото Людмили Кушнір (24 канал)

Зауважимо, що 11 березня Кабмін ухвалив рішення про введення карантину на загальнонаціональному рівні. Через коронавірус в України на три тижні – до 3 квітня – пропонують заборонити проведення масових культурних, спортивних та розважальних заходів, а також навчальний процес у школах та університетах.

що варто знати про коронавірус
Коронавірус у цифрах / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.