Про акцію "правих" сил 22 лютого

– Організатори акції приурочили її до дня зникнення Януковича. Кожен з її учасників хоче подивитися, на що здатні інші, які вийдуть на цю акцію.

– Теперішній підхід організації маршу – політична акція, яка зараз розумно планується. На мій погляд, зіткнень завтра не буде.

– Відмінність від подій 31 серпня в тому, що тоді "Свобода" обрала інший підхід – "істеричний", що мало негативний вплив на деяких людей.

Праві рухи мають завтра провести добре організовану акцію. Це буде для них іспитом. Жодній з сил, які завтра йдуть на марш, немає шансу потрапити до парламенту поодинці.

– Правий націоналістичний рух – це коли її учасники роблять шалені акції, всі вони є патріотами. Але організаційно вони дуже далекі від народу. Люди не хочуть, щоб їх лякали. Коли "Свобода" робить акцію, а там кидають гранату, то людина не буде таке підтримувати.

"Бенефеціари" акції і зацікавленість олігархів

Виключити, що хтось стоїть за партією – неможливо. Але те, що різні олігархи можуть виходити на політиків – це передчасна заява. Це не проект, тільки рух. Жоден з учасників не розглядає завтрашню акцію як об’єднавчу.

Про об’єднання "правих" сил у Раді

– Про об’єднання у Раді – це коли вони будуть координувати свої дії. Але так як Білецький ходить на засідання Ради – це об’єднання може мати символічний характер. Але це рух не професіоналів, а любителів. Їх ніхто не об’єднав, і чи буде це проектом – питання. Поки що це акція, де кожен буде дивитися, хто скільки людей заведе.

Читайте також: Праві сили в Україні обрали тактику зближення, – журналіст

"Перша" політисила в Україні

– Зараз немає першої сили. БПП не ведуть партійної роботи. Вуличні акції – це спроба зробити більш організовану політичну силу. Яка базуватиметься на активних діях. Сучасна політика – це політика залучення громадянина. Для того, щоб дорости до ідеологічної політики, слід побудувати громадянське суспільство.

Структура сучасних партій і відмінність БПП від "Народного фронту"

Структури роботи нинішніх партій досить розмиті. З чим буде йти на вибори БПП та "Народний фронт"? В них немає партійної структури. Вони входять у владу, і розчинаються. Вони захищають не партійні інтереси, а владні. Суспільство йде вперед, а люди у владі залишаються ті, що й вчора.

Силовики у Києві

– Правоохоронці у Києві – це великий переляк влади. Влада не спирається на суспільні інститути, тому вона є відірвана від суспільства. Влада Януковича це робила свідомо. Щоб коли був "дефолт", віддати Україну Путіну. Це були бандити, які свідомо розуміли, що вони роблять. Теперішня влада – не бандити. Вони залишаться в Україні. В них немає шляху відходу в Росію, а на Заході діє юстиція. Однак вони не до кінця розуміють ситуацію в суспільстві. Не слід вважати, що Facebook – це 46-мільйонна країна.

Читайте також: Порошенко вночі заходить у Facebook і змушує себе страждати, – Бутусов

Блокада окупованого Донбасу

– Влада мала мізки вирішити це питання ще до того, як ця ситуація виникла. В нас неврегульований статус окупованих територій, відносини з цими територіями. І вони це чудово розуміють. На засіданні РНБО Порошенко дав доручення тодішньому прем’єр-міністру Яценюку вирішити це питання. Але коли прем’єром став Гройсман, ситуацію зняли з порядку денного. Коли знижається конкуренція у владі, знижується і бажання щось робити.

– 30 людей блокують трасу, а влада нічого не може зробити, бо суспільство каже, що лише в такий спосіб може привернути увагу до цієї проблеми.

Я підтримую блокаду, бо тільки таким чином можна змусити Президента, уряд та ВР прийняти рішення щодо статусу та відношення з окупованим територіями.

– Якщо зараз повністю зупинити відносини з ОРДЛО, то це невигідно Україні. Але за три роки нічого не було зроблено.

Розслідування справи Майдану. Відеореконструкція розстрілів

– Відео реконструкції – унікальна річ, яка була створена волонтерською групою. Воно допомагає уникнути багато міфів, які існують навколо цих подій.

Це було зроблено, щоб створити бачення з різних точок того, що відбувалося тим ранком, 20 лютого. Для цього потрібно було взяти сотні джерел інформації. Всюди, де були камери, де люди знімали, десятки телеканалів надали свої матеріали, відео з камер спостереження. Все це було впорядковано, синхронізували по часу. Про злочин, який немає аналогів, і відбувався під прицілом десятків об’єктивів. Було питання – хто стріляв, як всі ці події поєднуються. Цей фільм незручний для перегляду. Але це дозволяє на стопкадрах роздивитися кожну секунду.

Чому повільно розслідуються злочини проти Майдану

– Без розслідування прокуратури ми не могли б створити фільм. Йде процес. Велика робота слідчих, завдяки яким можна говорити відкрито про багато речей. Основна проблема – відсутність якісного організації процесу.

– Коли вирішили проводити Нюрнбергський процес. Керівники держав не ставили питання дослідити – що робив Гітлер з 1933 року. Були керівники станом на 1945. І було поставлено завдання – ці люди мають отримати покарання. За 260 засідань. 8 місяців готували роботу трибуналу. 10 місяців тривав суд. Українське законодавство не адаптовано до такого розслідування. Процесуальне законодавства України унеможливлює розслідування організованої злочинної групи.