Про це розповів голова українського Міністерства закордонних справ Дмитро Кулеба. За його словами, на його пам'яті це вперше.

Увага Боротьба за континент: яка справжня мета візиту Лаврова в Африку

Річ у тім, що під час турне Африкою у дві країни Лавров все ж не потрапив. Водночас Кулеба, не назвав прямо ці країни.

Наскільки мені відомо, у цьому турне в Лаврова сталося дві прикрі несподіванки – у дві країни він не потрапив. На моїй пам'яті це вперше,
– зазначив Дмитро Кулеба.

За даними ЗМІ, під час турне планувався візит Лаврова в Ботсвану, але з якихось причин він не відбувся. Також відомо, що Гана та Мавританія публічно висловлюють невдоволення присутністю ПВК "Вагнера" в регіоні.

Чому зустрічі Лаврова не відбулась

Також Лавров зауважив, що Мавританію Лавров все ж відвідає у лютому, але за даними Jeune Afrique не факт, що президент країни його прийме.

Я знаю чому він не потрапив. Але це в принципі сигнал. Ще вчора здавалося, що Росія беззастережно домінує в Африці, всюди відкриваються двері та всі з обіймами їх приймають. А тут раптом починаються проблеми,
– зіронізував Кулеба.

Та додав, що "бувають проблеми не лише на фронті, але й на дипломатичному фронті".

Мета візитів Сєргєя Лаврова до Африки: коротко

  • У Національному інституті стратегічних досліджень вважають, що країни Африки – єдині держави, які ще можуть допомогти Росії зброєю.
  • Водночас політолог Микола Давидюк наголосив, що візити очільника російського МЗС Сєргєя Лаврова до африканських країн практично не несуть ніякого змісту та користі.
  • Давидюк вважає, що для України в Африці дуже багато роботи, оскільки там близько 50 країн, в яких треба перебивати "лавровщину".

Радимо прочитати Для чого Україні Африка та чому турне Кулеби має шанс увійти в історію