Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів з главою МЗС Казахстану Ерланом Ідрісовим.

Ми, безумовно, будемо домагатися їхнього звільнення, є відповідні правові процедури в Українській державі, і ми це теж розуміємо,
— сказав він.

Разом з тим, за його словами Росія хоче переконатися, що на затриманих росіян не чиниться жодного тиску.

Лавров запевнив, що МЗС РФ з першого дня затримання Єрофєєва і Александрова робив необхідні кроки перед МЗС України, щоб забезпечити консульський доступ. "Доступ цей було надано тільки позавчора. Почувають вони себе, за їхніми словами добре", — сказав він.

Їм надали державних адвокатів, а той адвокат, який є кращим, поки не може отримати згоди з боку української влади на те, щоб їх захищати. Сподіваюся, вони підуть на зустріч у цьому питанні, і буде зроблено все, щоб захист наших громадян був максимально об'єктивним і ефективним,
— додав Лавров.

Нагадаємо, затримані під Луганськом і звинувачені в тероризмі російські військовослужбовці Євген Єрофеєв і Олександр Александров кажуть, що "Росія їх не забула" і сподіваються, що їм змінять звинувачення зі статті "тероризм" на "шпіонаж".

Також повыдомлялося, що Росія вважає затриманих спецпризначенців Олександра Александрова і Євгена Єрофеєва "найманцями" і "поліцейськими ЛНР".