Таку заяву дипломат зробив в інтерв'ю Euronews.

Читайте також: У Раді Європи назвали кінцевий термін для досягнення компромісу з Росією

"Якщо Рада Європи буде продовжувати усувати Росію, то сама підпише собі смертний вирок. Я думаю, що наша участь у Раді Європи для європейців важливіша, ніж для Росії. Ось моя позиція. Ми вступали до Ради Європи виходячи з того, що вона забезпечує універсальний, правовий і гуманітарний простір для всієї Європи. Я переконаний, що ті, хто позбавляє російську делегацію рівних прав, точно знають, що роблять. Вони хочуть остаточно виключити Росію з Ради Європи. Якщо це так, ми підемо звідти самі", висловився Лавров.

Нагадаємо, Парламентська асамблея Ради Європи відмовилася голосувати за зміну санкційних правил щодо Росії і відклала вирішення цього питання на наступний рік. Це означає, що Росія не поновить своєї участі в організації до кінця 2018 року. Окрім того, Генеральний секретар організації Торбйорн Ягланд заявив, що Росію можуть виключити із Ради Європи через несплату внесків.

24 квітня ПАРЄ своїм рішенням визнала, що за окупацією частин Донецької та Луганської областей стоїть Росія. Таким чином, ПАРЄ змінила формулювання резолюції, у якій констатувала окупацію непідконтрольних Україні районів Донбасу Росією та "фактичне управління" цих територій з боку РФ.

28 червня ПАРЄ схвалила резолюцію, в якій засуджуються тортури і неналежні умови утримання українських громадян-політв'язнів у Росії, а також містяться вимоги щодо звільнення українців із російських в’язниць.

Що таке Рада Європи?
Це міжнародна організація у європейському просторі, до якої входять 47 держав-членів. Членство відкрите для усіх європейських держав, якщо вони визнають принцип верховенства права. До структури Ради Європи входить Комітет Міністрів, Парламентська асамблея Ради Європи та Європейський суд з прав людини. Дорадчими органами в організації є Венеційська комісія – дорадчий орган Ради Європи з питань конституційного права, та конгрес місцевої та регіональної влади Європи – консультативний орган, що представляє місцеві та регіональні влади. Один з найбільших успіхів Ради – це Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.