Це питання політик коментував, спілкуючись з журналістами в Саскатуні 16 січня. За словами Трюдо, Канада розгляне всі запити України.

Читайте також Військовий оглядач пояснив, коли Україна отримає батарею NASAMS від Канади

Чи надасть Канада танки Україні

Джастіна Трюдо запитали, чи надасть Оттава Leopard 2 Україні, якщо Німеччина відмовиться від своїх заперечень щодо постачання нам зброї.

Прем'єр запевнив, що Канада підтримує Україну в її протистоянні з Росією.

Ми відправили величезну кількість різних типів озброєння, включно з системою протиповітряної оборони. Ми розглянемо всі запити з України, але до танків Leopard 2 ми ще не дійшли,
– заявив Трюдо.

Додав, що держава надасть Україні те, що їй потрібно для перемоги над Росією.

Зеленський проситиме танки у Трюдо

Радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк сказав виданню The Globe and Mail, що Володимир Зеленський проситиме у Джастіна Трюдо танки Leopard 2. Проте це трапиться тоді, коли Берлін "усуне бюрократичну перешкоду".

Україна має намір попросити у Канади кілька одиниць її основного бойового танку Leopard-2, щойно Німеччина відмовиться від свого спротиву реекспорту виробленого нею озброєння,
– заявив Подоляк.

За словами радника Андрія Єрмака, Німеччина незабаром змінить свою позицію й не виступатиме проти передачі Україні танків.

Окрім того, посадовець наголосив, що Канада має на озброєнні 82 танки Leopard-2, які купила у Берліна ще у 2007 році.

Що відомо про допомогу від Канади

  • 10 січня 2023 року Канада вирішила купити для України NASAMS – комплекс протиповітряної оборони. Про це рішення міністру оборони України сказала його канадська колега Аніта Ананд. За її словами, це перше безоплатне надання Канадою системи протиповітряної оборони Україні.
  • Володимир Зеленський подякував Трюдо за допомогу та сказав, що NASAMS, придбані для нас Канадою, стануть міцним щитом для наших міст і громадян.
  • Військовий оглядач Денис Попович заявив, що терміни передачі ППО залежать від того, чи є в США вільна система, яку можуть продати Канаді. Якщо є, то Київ може отримати NASAMS протягом наступних тижнів. Якщо ж немає, то систему треба виготовляти чи шукати в інших країнах, тоді й термін може бути довшим.