Про це міністерка оборони Канади Аніта Ананд оголосила за підсумками телефонної розмови з міністром оборони України Олексієм Резніковим.

Важливо Усе йде за планом, – Повітряні сили про підготовку українських захисників з Patriot

Глава канадського Міноборони зауважила, що ц перше безоплатне надання Канадою системи протиповітряної оборони Україні.

В умовах жорстоких повітряних ударів Росії по Україні ця система протиповітряної оборони допоможе захистити українські населені пункти та об'єкти критичної інфраструктури від атак безпілотників, ракет та літаків,
– наголосила Аніта Ананд.

Вона додала, що системи NASAMS мають украй високий показник ефективності, що зробить допомогу Канади дуже цінним внеском в обороноздатність України.

"Надаючи всебічну військову допомогу, Канада продовжуватиме підтримувати український народ у його боротьбі проти незаконного та невиправданого вторгнення Росії", – зазначила Ананд.

Реакція України

  • Олексій Резніков одразу ж подякував Канаді за те, що вона залишається поруч з Україною.
  • На новину відреагував і Володимир Зеленський. Він подякував прем'єру Канади Джастіну Трюдо, наголосивши, що той довів своє справжнє лідерство у відстоюванні демократії та прав людини. Він подякував за допомогу у захисті українського неба.

Що відомо про NASAMS

  • Максимальна дальність ураження зенітно-ракетного комплексу коливається у межах від 25 до 50 кілометрів, а максимальна висота ураження – від 15 до 25 кілометрів.
  • Максимальна швидкість випущеної з комплексу ракети здатна досягати показника 4 900 кілометрів на годину. Для запусків використовують ракети з подвійним типом призначення.
  • Кожна з пускових установок має по 6 ракет, які здатні одночасно вдарити по одній або декількох цілях. Ці установки транспортуються на базі шасі вантажівки Scania P113.
  • У бойовому положенні їх встановлюють на землю. Час переходу в бойове положення – 15 хвилин. ЗРК здатен випустити 54 або 72 ракети за 12 секунд.