Так, нове дослідження дало змогу з'ясувати, що лід у прибережних районах тоншає зі швидкістю від 70% до 100% швидше, ніж було встановлено раніше.

Важливо До 2070 року помруть сотні тисяч жителів: глобальне потепління насувається на світ

Що з'ясували науковці

Дослідження провели науковці з Британського університетського коледжу Лондона. Вони використали більш сучасні карти висоти снігового покриву на льоду.

Вчені скорегували це, використовуючи карту висоти снігового покриву в Арктиці, яка не враховувала вплив зміни клімату. Попередні розрахунки товщини морського льоду засновані на сніговій карті, оновленій 20 років тому.

Дослідники використовували супутник Європейського космічного агентства, щоб визначити, скільки часу потрібно радіолокаційним хвилям, щоб відбитися від льоду, що дозволило їм обчислити його висоту над водою і зробити висновок про його загальну товщину.

Об'єднані результати дозволили вченим оцінити загальну швидкість зменшення товщини льоду, а також її мінливість від року до року.

Більше про зміни клімату

  • Земля втратила 28 трильйонів тонн льоду між 1994 і 2017 роками, що еквівалентно льоду товщиною 100 метрів, що покрив би всю Велику Британію. Збільшення втрат льоду було спричинене потеплінням атмосфери та океанів.
  • Таке прискорене танення льоду по всій земній кулі підвищує рівень моря, підвищує ризик затоплення прибережних громад та загрожує знищенням природних середовищ існування, від яких залежить дика природа.