Новий аналіз численних кліматичних моделей прогнозує, що Північний Льодовитий океан стане вільним від льоду всього за кілька десятиліть. Це станеться до середини цього століття навіть за найпозитивнішого сценарію, згідно з яким викиди вуглекислого газу в атмосферу скоротяться. Про це повідомляє Science Alert.

Актуально Стане ще гарячіше: що відомо про нове глобальне потепління у світі до 2024 року

Які можуть бути наслідки від танення льоду в Арктиці

  • Протягом мільйонів років в Арктиці взимку арктичний морський лід розширюється, а влітку – скорочується, оскільки підвищений вплив сонячних променів його "повертає" назад в океан.
  • В епоху зміни клімату припливи і відливи цього циклу стали порушуватися. Протягом десятиліть загальне охоплення арктичного морського льоду скорочувалося, зменшуючись з кожним роком. Проте Арктика, як завжди, залишалася вкритою морським льодом навіть влітку.
  • За словами вчених, танення льоду може посилити ефект глобального потепління, який відчуває світ. Адже за меншої кількості льоду в Арктиці в регіоні відображатиметься менше сонячного світла, а це означає, що планета поглинатиме ще більше тепла і стане гарячішою.

Зверніть увагу! Найбільші льодові масиви світу Гренландія та Антарктика зараз тануть у шість разів швидше, ніж у 1990-их роках. Вчені стверджують, що це відбувається через глобальне потепління.

Що відомо про рекордне потепління у 2019 році

  • 2019 рік став найспекотнішим в Європі за весь час спостережень, а останнє десятиліття стало найспекотнішим в історії. Про це мовиться у звіті Служби кліматичних змін Коперника (C3S), яка підпорядковується Єврокомісії.
  • Вона була теплішою за середню майже в усій Європі. Центральні та східні регіони спостерігали найбільше перевищення температури.
  • За даними дослідників, усі пори року були теплішими за середні значення. Літо було четвертим найтеплішим з принаймні 1979 року, з температурами у деяких областях на 3-4 градуси вище норми.
  • Дві інтенсивні теплові хвилі в червні та липні принесли рекордні температури в європейських країнах.
  • Додамо, що 2019 рік став найтеплішим у Києві за всю історію спостережень.

Що українці думають про зміни клімату? Наприкінці 2019 року більшість громадян України (84%) вважали, що зараз на Землі відбувається глобальна зміна клімату. Протилежної думки дотримувалися лише 9% опитаних, свідчить опитування Research & Branding Group. Водночас українці не завжди вважають, що глобальне потепління – це погано.