На День усіх святих існують важливі заборони, яких варто дотримуватися, щоб не накликати нещастя. Про те, що не можна робити 1 листопада – читайте в матеріалі LifeStyle24.

Не пропустіть Яке свято у п'ятницю, 1 листопада: чому віряни ходять у цей день на цвинтар

День усіх святих: що це за свято

Це свято має давнє язичницьке коріння. Племена кельтів відзначали переддень Нового року – "Самайн", який водночас означав перехід з літньої на зимову пору та закінчення зборів урожаю. Тоді кельти влаштовували мовчазну вечерю, під час якої вшановували пам'ять померлих родичів і згадували лише хороше про них. Після прийняття християнства "Самайн" перейменували в День усіх святих.

Що цікаво, існує кілька версій встановлення дати, коли віряни почали відзначати це свято. Втім, найбільш поширену засвідчує указ римського Папи Григорія IV у IX столітті. Саме він встановив дату 1 листопада для Дня усіх святих.

У свято церква згадує усіх святих, яких налічується тисячі в християнській вірі. Йдеться про відлюдників, євангелістів, сподвижників, церковнослужителів і звичайних християн, які загинули за свою віру. До того ж люди йдуть до могил загиблих родичів, запалюють свічки та моляться за душі покійників. День всіх святих має найвищий ранг у католицькій церкві – торжества, тому віряни обов'язково відвідують месу.

День усіх святих 2024День усіх святих 2024 / Фото Freepik

У День усіх святих не варто сваритися, лихословити, пліткувати, заздрити та бажати зла. Водночас не рекомендується вбивати павуків, бо в їх вигляді могли спуститися на землю душі померлих. Також не можна відчиняти двері та вікна на тривалий час, оскільки існує ризик впустити нечисту силу в будинок. До того ж не варто вирушати в далекі поїздки, подорожувати та змінювати роботу, бо можна накликати нещастя. Крім цього, заборонено займатися важкою фізичною та розумовою працею, натомість рекомендується присвятити час молитві.